дом Спорт „Близнаци 2022“ превзе върха в Южната група

„Близнаци 2022“ превзе върха в Южната група

0

„Близнаци 2022“ (Близнаци) е новият лидер в Южна областна група „Шумен“. Това стана благодарение на изненадата която поднесе тима на „Спортист“ (Троица) при гостуването си на лидера „Тошев“ (Правенци). Победата на гостите шокираха тима на „Тошев“(Правенци). Голът на победата реализира с глава Джан Бейханов в 20- та минута след центрираната от ъглов удар топка от Стоян Георгиев. До края на мача двата отбора положиха големи усилия за промяна на резултата, но пропуските на нападателите оставиха минималната преднина на „Спортист“ (Троица) непроменена.
Загубата у дома на „Тошев“ (Правенци) даде шансове на „Близнаци 2022“ (Близнаци) да ги измести от лидерската позиция, след евентуален успех над „Кочово“ (Кочово). И това се случи. С пълна мобилизация и голямо желание за успех футболистите на „Близнаци 2022“ постигнаха лесна победа над гостите от едноименният тим от село Кочово. Още в 6-та минута Едвин Исмаил с плътен удар превзе вратата на гостите за 1:0. Двадесетина минути след това Мерт Мехмед премина през куп защитници на гостите и за втори път прати топката в мрежата им. До края на мача надмощието на „Близнаци 2022“ продължи, но многото пропуски на нападателите остави резултата непроменен 2:0. Победата прати тима на село Близнаци на лидерската позиция в групата.

предишна статияПланови и неотложни прекъсвания на електрозахранването
Следваща статия„Ботев“ (Каменяк) с категорична победа над „Герой“ (Зайчино ореше)