дом Спорт „Балкан” (Средня) бе близо до победа над „Върбица”

„Балкан” (Средня) бе близо до победа над „Върбица”

0
„Балкан” (Средня) (червено-бели екипи) - „Върбица” (сини екипи) Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Балкан” (Средня) бяха близо до изненадата в домакинския си мач срещу „Върбица” (Върбица) от ХVIII кръг на Южна „А” Регионална група „Шумен”. Срещата се игра в неделя по обед пред малобройна публика от двете населени места.
Гостите от „Върбица” са сред водещите отбори в групата с претенции за второто място, даващо право на участие във финалите за определяне на първенците в Шуменска област. В срещата срещу „Балкан” обаче футболистите от Върбица бяха неузнаваеми, особено през първата част на двубоя. С разпокъсана и вяла игра те така и не успяха да превземат вратата на Рахми Тефиков. За разлика от тях домакините с голямо желание за пълен успех се раздаваха по футболния терен и дори в 20-та мин. успяха да поведат в резултата. Точен от близко разстояние беше Гьоккан Исмаил, промушил топката през ръцете на вратаря Тамер Ибрямов. Няколко минути след това за нарушение в наказателното поле на домакините главният съдия Мартин Димитров отсъди дузпа в полза на „Върбица”. От бялата точка Симеон Стоянов шутира над напречната греда и остави резултата непроменен до края на първото полувреме.
В началото на второто полувреме балканци отново започнаха ентусиазирано и осъществиха няколко опасни контраатаки към вратата на „Върбица”. При една от тях за нарушение в наказателното поле беше отсъдена дузпа и за домакините. Гьоккан Исмаил не пропусна и удвои преднината на „Балкан”. Това стана сигнал за върбичани, които до края на мача заиграха мощно, с много движение и масирани атаки към вратата на Рахми Тефиков. Многобройните им нападения бяха възнаградени с гол на Даниел Перушински за 2:1. Няколко минути по-късно гол на Християн Андонов доведе до равенство в резултата. До края на мача двата отбора имаха изгодни ситуации за гол, които нападателите пропуснаха.
Подялбата на точките бе закономерна с оглед на показаното на терена. За „Върбица” това обаче се равнява на загуба, защото вече изостава със 7 точки от втория – „Чавдар 1926” (Дивдядово), докато със спечелената точка „Балкан” заема девето място в класирането.