дом Спорт „Златен век 2020“ (Велики Преслав) завърши с победа първенството

„Златен век 2020“ (Велики Преслав) завърши с победа първенството

0

Отборът на „Златен век 2020“ (Велики Преслав) завърши първата фаза от първенството с победа с 4:2 над „Ботев“ (Каменяк). Резултата от двубоя от последният ХVIII-ти кръг в Южна „А“ Регионална група „Шумен“ беше протоколен, без значение и за двата отбора. „Златен век 2020“ (Велики Преслав) два кръга преди края си осигури участие във финалите, като шампион на групата за сезон 2022/2023.
За мача с „Ботев“ (Каменяк) домакините от старопрестолния град бяха отлично подготвени. Преди двубоя музикална програма от младежки формации от Велики Преслав забавляваше любителите на футболната игра. Мача премина под пълната диктовка на „Златен век 2020“ като в началото в игра намериха място доста млади футболисти. Въпреки това още в 8-та минута болярите успяха да превземат вратата на гостите от село Каменяк. Центриране намери в наказателното поле на гостите Христо Проданов, който с глава прати топката в мрежата за 1:0. Рано падналия гол бе дълго аплодиран от многобройната публика, която през целия двубой подкрепяне своите любимци. В 32-та минута гостите се добраха до равенство. Росен Стефанов надбяга защитата на домакините и от близко разстояние заби топката в мрежата – 1:1.
В началото на второто полувреме по-добрата игра на „Златен век 2020“ доведе до нов гол реализиран отново от Христо Проданов. До края на мача нови два гола на Христо Проданов и един за гостите реализиран от Алекс Русев оформиха крайното 4:2.
След последният съдийски сигнал инж. Янко Йорданов – кмет на община Велики Преслав връчи медалите на шампиона в Южна „А“ Регионална футболна група „Шумен“ – „Златен век 2020“ (Велики Преслав).
Утре в ОС на БФС-Шумен ще се тегли жребия за определяне на състава на двете групи които ще се сформират с първите два отбора от трите досегашни групи. С кои отбори ще продължи борбата „Златен век 2020“ (Велики Преслав) ще стане ясно в понеделник след жребия.
В останалите двубои от кръга прави впечатление изразителната победа на „Червена звезда“ (Дренци) с 4:0 над „Близнаци 2022“ (Близнаци). Тима на „Хитрино“ поради организационни причини предварително заяви в ОС на БФС-Шумен, че няма да може да се яви на мача с „Тошев“ (Правенци). Служебният резултат напълно задоволи домакините за третото място в класирането. Сега остава надеждата спонсора на отбора да удържи даденото в началото на първенството обещание за едноседмична почивка на море за всички футболисти взели участие за достойното представяне на „Тошев“ (Правенци) в първенството. Малко изненадващо „Балкан“ (Средня) спечели с 2:1 гостуването на „Спортист“ (Троица).
Днес е мачът на „Велики Преслав“ със „Заря 1962“ (Звегор). При евентуална победа отбора от старопрестолния град ще се придвижи едно място напред.