дом Спорт „Златен век 2020” (Велики Преслав) завърши с победа есенния дял на първенството

„Златен век 2020” (Велики Преслав) завърши с победа есенния дял на първенството

0
„Ботев” (Каменяк) (жълто-черни екипи) - „Златен век 2020” (червени екипи) Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Златен век 2020” (Велики Преслав) завършиха с победа есенния дял от първенството в Южна „А” регионална група „Шумен”. Като гости на „Ботев” (Каменяк) играчите от старопрестолната столица успяха да реализират 3 гола във вратата на домакините, с което затвърдиха успешното си представяне.
Още в началото гостите от Велики Преслав владееха играта и успехът им не закъсня. В средата на първото полувреме след центриране от ъглов удар Данаил Димов от границите на наказателното поле простреля вратата на „Ботев” (Каменяк) за 0:1. В края на полувремето домакините се добраха до равенството с гол на Росен Стефанов и върнаха интригата.
През втората част играта се водеше предимно в половината на домакините от с. Каменяк, но нападателите на гостите направиха редица пропуски. Неточни пред вратата на отбора от Велики Преслав бяха и футболистите от с. Каменяк. На два пъти гредите помогнаха на „Златен век”. Трябва да се отбележи, че близо 35 минути домакините играха с човек по-малко след като техен играч напусна своеволно терена в знак на несъгласие и неразбирателство със съотборник. Това се отрази на играта им особено в края на двубоя. В 80-та мин. бърза атака от дясно завърши с центриране в наказателното поле на домакините. При борбата за високата топка с двама нападатели на гостите в малкото наказателно поле вратарят Исмаил Назиф падна, а топката отиде при Георги Иванов, който от близко разстояние я насочи в опразнената врата – 1:2. Пет минути преди края Христо Проданов надбяга защитата и подаде към Ивайло Иванов за 1:3. Любителите на футболната игра от с. Каменяк оспориха редовността на гола с мотива, че при получаване на топката централният нападател на гостите е бил в засада, но съдийската бригада зачете гола. В края на мача двата отбора се поздравиха взаимно, като гостите благодариха за гостоприемството и коректната игра на футболния терен. Въпреки това главният съдия Николай Генов показа една дузина жълти картони на състезатели от двата отбора.
Победата затвърди „Златен век 2020”“ (Велики Преслав) на лидерската позиция в групата с 24 точки от 8 победи и само 1 загуба от втория в класирането тим „Хитрино”.
Днес са останалите двубои от кръга, резултатите от които няма да се отразят съществено на класирането в групата.
Южна „А” регионална група „Шумен” – IX кръг.