дом Други „Зенит“ (Черноглавци) пребори на футболния терен „Борци“

„Зенит“ (Черноглавци) пребори на футболния терен „Борци“

0
"Зенит" в жълти екипи пребори тима на Борци Снимка: Салим Салих

В неделя се изиграха отложените от I-ви кръг двубои от първенството в Северна „А“ регионална група „Шумен“. В село Черноглавци местният тим „Зенит“ прие гостите от едноименния тим на село Борци. Срещата се очакваше с интерес с оглед крайното класиране на отборите за есенният дял от първенството. Домакините имаха голямо желание за пълен успех, защото в предишния кръг допуснаха загуба у дома от тима на „Ясен 2007“ (Ясенково), които ги изпревариха в класирането. Гостите от село Борци, с добри игри, собено като домакини, бяха непредвидими в края на полусезона. Затова и началото на мача беше доста предпазливо и за двата тима. Въпреки голямото желание за отбелязването на гол, първото полувреме завърши без отбелязани такива. Все пак трябва да дадем заслуженото на гостите, които в по-голямата част владееха играта, но пропуските на Серкан Рахмиев, Георги Крумов, Акан Ахмед и Аксен Али оставиха резултата нулев. Домакините също атакуваха непрестанно, но еднотипно чрез Емру Руфи и Ферхан Ремзи, което не даде резултат.
Второто полувреме премина под диктовката на „Зенит“. Още в началото влезлият като резерва Сейхан Сюлейман усили нападението и на няколко пъти застраши вратата на Фахри Рамаданов. Заредиха се атака след атака и пропуск след пропуск пред вратата на гостите. И както често става във футболната игра – не вкарваш ли, ще ти вкарат, бърза кантраатака на „Борци“ в 65-та минута завърши с отбелязването на гол, реализиран от Аксен Али – 0:1. Това подейства шокиращо за футболистите на домакините, които не очакваха такова развитие на футболния терен. В по-предни позиции заиграха Месут Мехмед и Гюнай Сезгин, които заедно с другите нападатели Емру Руфи и Ферхан Ремзи обсадиха вратата на гостите. В 78-та минута Месут Мехмед беше изведен в наказателното поле на „Борци“ и с плътен удар най-сетне превзе вратата на Фахри Рамаданов – 1:1. Щурмът на домакините продължи и в следващите минути, а това доведе и до отбелязването на нов гол за крайното 2:1, реализиран от Гюнай Сезгин в 82-та минута. Победата остави тима на „Зенит“ на шесто място в крайното за есенния дял класиране с 16 точки. Тимът на „Борци“ остана на девета позиция след 3 победи, 2 равенства и 6 загуби.
В друга отложена среща от първия кръг отборите на „Устрем 2020“ (Пет могили) и „Ясен 2007“ (Ясенково) не можаха да се победят и мачът завърши 1:1. Двата гола в двете врати бяха отбелязани още в първата част на двубоя.
През втората част нападателите на двата тима направиха куп пропуски – а това остави резултата непроменен – 1:1. В крайното класиране за есенния полусезон „Ясен 2007“ е на четвърта позиция с 19 точки, „Устрем 2020“ е на пето място с 18 точки.
Ето крайното класиране в групата след изиграните всички срещи за есенният дял.
Класиране:
1. Мълния (Климент)                                                                     11 9 2 0 49:7 29
2. Динамо 2015 (Вълнари)                                                             11 8 3 0 46:9 27
3. Дъбрава (Осеновец)                                                                  11 6 3 2 28:12 21
4. Ясен 2007 (Ясенково)                                                                11 6 1 4 26:15 19
5. Устрем 2020 (Пет могили)                                                          11 5 3 3 30:21 18
6. Зенит (Черноглавци)                                                                  11 5 1 5 28:24 16
7. Космос (Браничево)                                                                   11 4 2 5 27:27 14
8. Вихър 1969 (Боян)                                                                     11 4 0 7 17:30 12
9. Борци (Борци)                                                                           11 3 2 6 14:35 11
10. Победа 2016 (Пристое)                                                            11 3 2 6 13:30 11
11. Заря 2022 (Тодор Икономово)                                                  11 3 0 8 21:30 9
12. Лудогорец 2017 (Каолиново)                                                    11 0 1 10 8:67 1