дом Спорт „Заря 1962” (Звегор) надделя над лидера „Златен век 2020” (Велики Преслав)

„Заря 1962” (Звегор) надделя над лидера „Златен век 2020” (Велики Преслав)

0
ФК „Заря 1962” (Звегор). Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Заря 1962” (Звегор) постигнаха победа с 4:3 над лидера „Златен век 2020” (Велики Преслав) на старта на пролетния полусезон в първенството на Южна „А” Регионална група „Шумен”. Двубоят от Х кръг се игра при ветровито, но слънчево за средата на март време. Местните футболисти от с. Звегор бяха сюрпризирани с поредното щедро дарение на спонсорите на отбора – нови комплект анцузи за всички състезатели, ръководството на клуба и най-верните фенове на отбора. Изненадата може би даде нови импулси за достойно представяне. А противник беше лидерът на групата „Златен век 2020” (Велики Преслав).
Мачът започна зле за домакините. Още в 15-та минута Сали Селим върна топката неориентирано към съотборник в собственото наказателно поле, Данаил Димов я настигна и я прати във вратата на Кязим Алиев за 0:1. Седем минути след това Хюсеин Бюлент успя да изравни след самостоятелен рейд в наказателното поле на гостите. В 32-та минута отново Данаил Димов изведе гостите напред в резултата – 1:2. При този резултат двата отбора се прибраха на почивката.
Второто полувреме започна вихрено. Само 2 минути след началото гостите от старата столица отново бяха радостни. Ивайло Иванов стреля силно, вратаря Кязим Алиев се опита да хване топката, но я изтърва и тя премина зад голлинията – 1:3. Три минути по-късно Емре Ниязиев надбяга защитата на „Златен век” и прати топката във вратата на Георги Жеков – 2:3. В 53-та минута нова бърза атака на домакините завърши с нарушение в наказателното поле на гостите. Главният съдия Николай Генов без колебания посочи бялата точка – дузпа. Тя беше изпълнена точно от Емре Ниязиев за 3:3. До края на мача двата отбора направиха не едно и две опасни влизания към вратарите, но гол и така не падаше. В 80-та минута Хамза Руфи беше изведен очи в очи с вратаря на гостите, но шутираната от него топка срещна гредата. Пет минути преди края на двубоя Емре Ниязиев реализира хеттрик и зарадва многобройната публика, дошла да подкрепи отбора в първия пролетен кръг от първенството. Заслужена победа след по-добра игра на ФК „Заря 1962” (Звегор). Трябва да се отбележи, че през второто полувреме вятърът помогна на домакините за осъществяването на многото атаки към вратата на гостите.
Въпреки загубата „Златен век 2020” (Велики Преслав) остава на върха в класирането в Южна „А” Регионална група „Шумен”, а „Заря 1962” (Звегор) се изкачи на 6 място преди днешните срещи от кръга.

предишна статияНБЛ: „Шумен” – ЦСКА 77:102 точки