дом Спорт „Волов“ записа загуба в Силистра

„Волов“ записа загуба в Силистра

0

Футболният тим на Шумен „Волов“ загуби с минималното 1:0 при гостуването си на „Доростол“ (Силистра).
Двубоят се игра на стадион „Луи Айер“ и е от поредния ХI-и кръг на Североизточна Трета лига. Голът за домакините реализира с глава Севдалин Стайков в 68-та минута. Центрирана топка от Николай Илиев в наказателното поле на шуменци позволи на снажния футболист на домакините да надскочи защитата на гостите и от точката на дузпата да забие топката с глава в мрежата на Калоян Патлеев.
Първото полувреме протече при равностойна игра и няколко пропуска пред двете врати. Ще се запомни пропускът на Светослав Вичев, който в средата на полувремето уцели гредата на силистренската врата, пазена от Иван Атанасов.
В началото на второто полувреме силистренци взеха инициативата и по-често нападаха вратата на шуменци. Удар на Севдалин Стайков принуди неостаряващия Михаил Венков да избие топката от голлинията и последвалата добавка на капитана Георги Димитров. След 60-та минута „Доростол“ се настани трайно в игралното поле на шуменци. Тогава падна и победният гол на Севдалин Стайков.
В 80-та минута Любомир Михалев пропусна да удвои резултата в полза на домакините. В края на мача юношата Максим Йорданов също пропусна от наказателното поле на „Волов“.
Поредната пета победа у дома и една победа като гост от „Устрем“ (Дончево) затвърди тима на „Доростол“ като негостоприемен домакин.
В следващия кръг „Волов“ приема у дома „Дунав“ II (Русе), докато „Доростол“ гостува на „Черноломец“(Попово).