дом Спорт „Волов“ (Шумен) загуби зоналния финал за купата на Аматьорската футболна лига

„Волов“ (Шумен) загуби зоналния финал за купата на Аматьорската футболна лига

0

„Волов“ (Шумен) загуби с 1:3 от „Дунав“(Русе) зоналния финал за купата на Аматьорската футболна лига.
Мачът се игра на заснежения Градски стадион „Панайот Волов“ в Шумен при студено за началото на март време. Гостите от Русе – лидери в Североизточна Трета лига с 15 победи от 15 мача, поведоха в резултата още в 14-та мин. с гол на Йордан Димитров. Неразбирателство в защитата на шуменци позволи на Димитров да открадне топката на линията на наказателното поле и да я насочи в опразнената врата – 0:1. До края на полувремето шуменци бяха равностоен съперник, но прибързаността и хлъзгавия терен си казаха думата в завършващата фаза. Алекс Наков, Алекс Стойчев и Боян Димов пропуснаха пред вратата на гостите от Русе.
В началото на второто полувреме „драконите“ от Русе вкараха нов гол във вратата на Стефан Петков. В 46-та мин. бърза атака на русенци от ляво завърши с пас от аут линията към наказателното поле, където отново Йордан Димитров с глава удвои преднината на „Дунав“. В 79-та мин. състезател на гостите беше спрян с нарушение в наказателното поле на шуменци – дузпа, която Алекс Кирилов реализира за 0:3. Три минути преди края Румен Касабов намали резултата с гол от границата на наказателното поле на гостите. За нещо повече нямаше време.
„Дунав“ (Русе) ще представи Североизточна България във финалната фаза за Купата на Аматьорската футболна лига срещу финалистите от Северозападна, Югоизточна и Югозападна България.