дом Спорт „Волов” (Шумен) загуби контрола срещу „Септември 98” (Тервел)

„Волов” (Шумен) загуби контрола срещу „Септември 98” (Тервел)

0

Футболистите на „Волов” (Шумен) загубиха от „Септември 98” (Тервел) първата контрола през зимната пауза преди пролетният дял на първенството в Североизточна Трета лига.
Двубоят се игра днес пред малобройна публика въпреки студеното време на стадиона в Хитрино. В началото двата отбора заиграха на високи обороти, като и пред двамата вратари имаше изгодни за гол ситуации, които нападателите пропуснаха. Минута преди последният съдийски сигнал за първата част Алекс Наков реализира гол във вратата на Дениз Александров за 1:0.
В началото на второто полувреме гостите от Тервел се настаниха трайно в игралното поле на „Волов” и след няколко опасни атаки към вратата на Стефан Петков успяха да обърнат мача в своя полза. Дениз Кадир нахлу мощно в наказателното поле на шуменци и с плътен удар възстанови равенството. Няколко минути след това Кристиян Пешков се възползва от суматоха в наказателното поле на домакините и от близко разстояние превзе вратата им за 1:2. Десетина минути преди края на мача Димитър Игнатовски с плътен удар от границата на наказателното поле порази вратата на гостите – 2:2. Минута преди края на двубоя обаче голмайсторът на „Септември 98” (Тервел) Мартин Кирилов реализира нов гол, с който оформи крайното 2:3.