дом Спорт „Волов“ (Шумен) загуби и от „Устрем“ (Дончево)

„Волов“ (Шумен) загуби и от „Устрем“ (Дончево)

0

Отборът на „Волов“ (Шумен) загуби с 4:1 гостуването на „Устрем“ (Дончево) в мач от ХХV-тия кръг на Североизточна Трета лига. Двубоят ще се запомни с поредната слаба игра на шуменци, които явно вече са се примирили с незадоволителното си представяне в това първенство. За разлика от тях домакините излязоха на футболния терен доста мобилизирани с една единствена цел – победата. И я постигнаха по категоричен начин. Още в 12-та минута Виктор Христов откри резултата след асистенция на Васко Боев. В 38-та минута отново комбинация между Васко Боев и Виктор Христов завърши с нов гол във вратата на Дилян Димов. До края на първото полувреме по-добрата игра на футболистите на „Устрем“ (Дончево) едва не доведе и до отбелязването на нови голове във вратата на шуменци. С пропуски се отличиха Пламен Шестаков и Николай Илиев.
В началото на второто полувреме за неволна игра с ръка в наказателното поле на шуменци главният съдия Димитър Михайлов от Варна посочи бялата точка за дузпа. С изпълнението се нагърби Виктор Христов, който не пропусна да отбележи хеттрик – 3:0. В 63-та минута Боян Димов се възползва от суматохата в наказателното поле на „Устрем“ (Дончево) и отбеляза гол във вратата на Младен Василев – 3:1. В края на мача Николай Илиев от пряк свободен удар оформи крайното 4:1.
В следващия кръг „Волов“ приема у дома „Доростол“ (Силистра)
Шуменският тим игра в състав: 1 Дилян Димов, 27 Александър Радушев, 20 Боян Димов, 11 Михаил Кирилов, 18 Николай Борисов, 10 Радослав Антонов, 19 Радослав Ковачев, 6 Симеон Савов (к), 8 Христо Александров, 21 Христо Димитров, 7 Божидар Пенчев.
Резерви: 12 Калоян Патлеев, 98 Даниел Симеонов, 3 Никола Вълев, 9 Петър Радев, 5 Серкан Хасан, 15 Беркан Ърфан, 4 Михаил Венков