дом Спорт „Волов“ (Шумен) с втора поредна загуба у дома

„Волов“ (Шумен) с втора поредна загуба у дома

0

Футболистите на „Волов“ (Шумен) загубиха у дома с 1:3 двубоя със „Септември 98“ (Тервел). Мачът се игра на градския стадион „Панайот Волов“ и бе от поредния VI-ти кръг на Североизточна Трета лига.
Гостите от Тервел дойдоха в Шумен като лидери в групата след изиграните двубои от първите пет кръга. Още в началото опитният Румен Николов, който в предишното първенство беше и в тима на шуменци, с глава даде голово предимство на гостите. Няколко минути след това шуменци пропуснаха златния си шанс за изравняване на резултата. Центрираната с глава топка от Христо Александров нацели гредата. Това запази резултата непроменен до края на полувремето.
В началото на втората част гостите от Тервел вкараха нов гол чрез Владислав Мирчев, но съдийската бригада от Варна видя засада и незачете попадението. В 55-та мин. обаче Димитър Василев простреля за втори път вратата на шуменци за 0:2. Близо десет минути след това Денис Кадир направи резултата класически след далечен удар.
В 74-та мин. „Волов“ вкара гола на честта. От отсъдената дузпа капитана Симеон Савов оформи крайното 1:3. Победата в Шумен остави „Септември 98“ на лидерската позиция, докато загубата свали тима на „Волов“ на десето място в класирането.
В следващия кръг „Волов“ гостува на третия тим на „Лудогорец 1945“ (Разград).

предишна статияЛесна победа за хандбалния шампион „Шумен” на старта на първенството