дом Спорт „Волов“ (Шумен) с трета поредна загуба

„Волов“ (Шумен) с трета поредна загуба

0

Футболистите на „Волов“ (Шумен) претърпяха трета поредна загуба от началото на пролетният дял от първенството в Североизточна Трета лига. В мач от ХVIII-ти кръг на стадион „Панайот Волов“ гостите от „Рилци“ (Добрич) спечелиха с 3:1 надигравайки домакините. Двубоят започна вихрено още с първия съдийски сигнал. Гостите от „Рилци“ можеха да отбележат още във 2-та минута. Мартин Кирилов преодоля младия вратар Калоян Патлеев, но от близко разстояние не можа да намери очертанията на опразнената врата. Няколко минути след това нова бърза атака на „Рилци“ завърши с подаване към Дейвид Венциславов, който с плътен удар в 6-та минута превзе вратата на шуменци за 0:1. Рано падналия гол поразстрои младите футболисти на „Волов“ (Шумен), но те намериха сили в себе си и на свой ред осъществиха няколко опасни атаки към вратата на Пенко Димов. В 30-та минута бърза контраатака на шуменци завърши с нарушение срещу Божидар Пенчев в наказателното поле на гостите. Главният съдия Калоян Цветков от Варна без колебания посочи бялата точка за дузпа. С изпълнението се нагърби Христо Александров, който с плътен удар възстанови равенството – 1:1. До края на полувремето гостите отново взеха инициативата и след четири минути отново излязоха напред в резултата. От пряк свободен удар от линията на наказателното поле Дейвид Венциславов заби топката в мрежата на шуменци – 1:2. При този резултат двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена.
През втората част футболистите на „Волов“ (Шумен) заиграха по-мобилизирано. Атаките им бяха чрез Божидар Пенчев, Христо Александров и Радослав Ковачев. Гостите от „Рилци“ заиграеха по-прибрано и разчитаха единствено на контраатаки. Нямаше ги онези бързи атаки като през първата част. Въпреки това обаче обработваха игровите си ситуации майсторски. В 80-та минута бърза контраатака на „Рилци“ от дясно завърши с извеждащо подаване към Гюрсел Осман, който напредна до аут линията. Последва подаване в малкото наказателно поле на шуменци, където Дейвид Венциславов не пропусна отново да прати топката в мрежата на шуменци – 1:3. До края на двубоя имаше още 2-3 изгодни положения и пред двете врати – пропуснати от нападателите. В тези последни минути влезлият като резерва Юнуз Юнуз пропусна на два пъти да превземе вратата на гостите. От рамките на наказателното поле шутираните топки преминаха над напречната греда на Пенко Димов и оставиха резултата непроменен – 1:3
В следващия ХIХ-ти кръг „Волов“ (Шумен) гостува на лидера в групата „Черноморец“ (Балчик).
В друга среща от кръга „Доростол“ (Силистра) и „Септември 98“ (Тервел) завършиха без отбелязани голове 0:0.
Останалите двубои в Североизточна Трета лига са в неделя.