дом Спорт „Волов” с тежка загуба от „Септември 98” (Тервел)

„Волов” с тежка загуба от „Септември 98” (Тервел)

0

Футболистите на „Септември 98” (Тервел) разгромиха с 5:0 гостите от „Волов” (Шумен) в среща от IV-тия кръг на Североизточна Трета лига.
Двубоят се игра на градския стадион в добруджанския град и започна добре за домакините. С „гол от съблекалните” „Септември 98” още във 2-та минута превзе вратата на Стефан Петков с гол на Михаил Михайлов, дошъл след пробив на Пламен Панайотов. В 16-та минута домакините отново ликуваха. Симеон Митев подаде на неостаряващият капитан Стефан Стефанов, който пусна топката към Баръш Николаев и той я заби отново в мрежата на гостите от Шумен. В 36-та минута дълъг пас от дълбочина намери в наказателното поле на гостите Симеон Митев, който с глава прехвърли вратаря Стефан Петков и направи резултата класически. При 3:0 двата отбора се прибраха на почивката.
В началото на второто полувреме гостите от Шумен заиграха по-добре. Няколко опасни влизания на нападателите им едва не доведоха до отбелязването на гол във вратата на Дениз Александров. Ще се запомнят ударите с глава на неостаряващия Михаил Венков и централния нападател Сонер Хюсеин. В 72-та мин. бърза атака на Денис Кадир изведе сам срещу вратаря на шуменци влезлия като резерва Веселин Стоянов, който с плътен удар покачи резултата на 4:0. Пет минути преди края на двубоя Денис Кадир със самостоятелен рейд премина през няколко защитника на „Волов”, но преди да шутира топката попадна в ръцете на бранител на шуменци. Главният съдия на мача Радостин Шиков от Варна без колебание посочи бялата точка за дузпа и Денис Кадир оформи крайното 5:0. Секунди преди последният съдийски сигнал Венелин Стоянов удари греда и „спаси” шуменци от още по-голямата загуба.
Победата прати тима на „Септември 98” на второ място в класирането – на две точки от лидера „Лудогорец 1945” III (Разград). „Волов” вече е на седмо място след поредните загуби в двете гостувания.
В следващия кръг „Септември 98” гостува на „Черноломец 1919” (Попово), а „Волов” приема у дома „Доростол” (Силистра).