дом Спорт „Волов“ (Шумен) с равенство в Силистра

„Волов“ (Шумен) с равенство в Силистра

0
Отборът на "Доростол" (Силистра) Снимка: Салим Салих/Личен архив

„Волов“ (Шумен) спечели точка при гостуването си на „Доростол“ (Силистра). Двубоят се игра на градския стадион „Луи Айер“ в Силистра пред малобройна публика и бе от поредния ХVIII-ти кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група.
„Доростол“ (Силистра) не започна добре пролетният дял от първенството. Загуби от „Спортист“ (Ген.Тошево), „Септември“ (Тервел) и „Светкавица“ (Търговище) се оказаха в повече за футболистите от крайдунавския град. Гостите от Шумен също не започнаха добре – победа, равенство и загуба в играните три двубоя е незадоволително представяне в досега играните срещи. Резултата в Силистра щеше да е барометър за моментното състояние на отбора. Но уви. . . Въпреки по-добрата игра на „Волов“ (Шумен) и през двете полувремена мача завърши без победител – 1:1.
Още в 3-та мин. Сонер Хюсеин, който в есента започна да облича фланелката на „Волов“ (Шумен) и след това напусна демонстративно отбора се възползва от неразбирателство в отбраната на гостите и зарадва верните фенове на „Доростол“ (Силистра) – 1:0. Близо 40 минути след това Алекс Наков надбяга защитата на домакините и възстанови равенството на футболния терен.
През втората част гостите отново доминираха с по-добрата си игра, но пропуски пред вратата на Димитър Драголов оставиха резултата непроменен.
В следващия ХIX-ти кръг „Доростол“ (Силистра) гостува на „Черноломец 1919“ (Попово), докато „Волов“ (Шумен) приема у дома „Светкавица“ (Търговище).