дом Спорт „Волов” (Шумен) с нова загуба

„Волов” (Шумен) с нова загуба

0
„Волов” (Шн) - „Спартак 1918” (Вн) - архив. Снимка: Салим Салих

„Волов” (Шумен) загуби с 3:6 контролата със „Спартак 1918” II (Варна). Двубоят се игра на Градския стадион „Панайот Волов” в Шумен при горещо време.
Гостите от Варна дадоха заявка за пълен успех още в началото на мача. В 5-та мин. Александър Янчев превзе вратата на домакините – 0:1. Минута след това Даниел Халачев удвои преднината на варненските „соколи”. В края на първото полувреме Александър Янчев отново прониза вратата на шуменци за 0:3.
В началото на втората част груба грешка на шуменския вратар позволи на Александър Янчев да реализира хеттрик – 0:4. В 50-та мин. Ивелин Василев, който дойде от „Дулово 2006”, все пак вкара гол за домакините – 1:4. Футболната общественост го помни с успешните му игри като централен нападател на „Хитрино” в Североизточна Трета лига. В 60-та мин. Даниел Халачев за втори път заби топката в мрежата на „Волов” – 1:5. Боян Димов също записа името си сред голмайсторите в контролата – 2:5. В края на мача Павел Вълчев се разписа за варненци, а крайното 3:6 оформи неостаряващият Христо Александров.
Следващата контрола на „Волов” (Шумен) е на 7 август с „Черноломец” (Попово).