дом Спорт „Волов” (Шумен) с нова загуба

„Волов” (Шумен) с нова загуба

0
„Волов” (Шумен) - архив. Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Волов” (Шумен) регистрираха втора по ред загуба в пролетният дял от първенството. При гостуването на „Спортист 2011” (Генерал Тошево) от ХVII-я кръг на Североизточната Трета лига те паднаха с 2:3. Шуменци владееха играта през по-голямата част от двубоя, но отсъствието на Михаил Венков, Боян Димов и Радослав Ковачев си каза думата за крайният неуспех.
„Волов” поведе в резултата с попадение на Николай Пантев в 20-та минута. Скоро след това обаче неумела намеса на шуменския вратар Калоян Патлеев позволи на „Спортист 2011” да изравни. Христо Димитров върна топката към вратаря, но тя мина под крака му и спря в мрежата – 1:1. Домакините обърнаха мача в своя полза 5-6 минути преди края на първото полувреме с гол на Преслав Пасев. При този резултат двата отбора се прибраха на почивка.
Шуменци започнаха по-активно второто полувреме и отново взеха инициативата. Добрата им игра беше материализирана с гол на капитана Симеон Савов в 60-та мин. Шуменци продължиха атаките си към вратата на Виктор Димитров и влезлият като резерва Юнуз Юнуз в уцели гредата в 70-та мин. Пет минути след това нова грешка на шуменския страж позволи на Преслав Пасев да осигури 3-те точки на „Спортист 2011”. До края на двубоя гостите обсадиха вратата на домакините, но не стигнаха до ново попадение. В края на мача главният съдия Борис Попов от Русе малко пресилено отстрани за спречкване по един футболист от двата отбора. От тима на шуменци беше наказан Николай Пантев, който ще пропусне следващата домакинска среща с „Рилци” (Добрич) на Градския стадион „Панайот Волов”.