дом Спорт „Волов“ (Шумен) със загуба в Разград, „Ботев“ (Нови пазар) също с поражение...

„Волов“ (Шумен) със загуба в Разград, „Ботев“ (Нови пазар) също с поражение в Балчик

0
Снимка: Салим Салих/Архив

Футболистите на „Волов“(Шумен) загубиха с 4:0 гостуването си на „Лудогорец 1945“ III (Разград). Двубоят се игра на стадион „Гнездо на орли“ и бе от поредния ХХIII-ти кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група. Младите „орлета“ още отначало диктуваха играта и закономерна поведоха в резултата в 25-та мин. с гола на Росен Иванов след асистенция на Емил Кьосев. Въпреки многото изгодни положения и пред двете врати нов гол не падна и двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена с головото предимство на разградчани.
Десетина минути след началото на второто полувреме падна нов гол във вратата на „Волов“(Шумен). Негов автор отново беше Росен Иванов след нова асистенция на Емил Кьосев. В 61-та мин. Димитър Иванов направи резултата класически в полза на „Лудогорец 1945“ III (Разград) след подаване на Росен Иванов. Минута преди да прозвучи последният съдийски сигнал Мариян Гигов оформи крайното 4:0 след подаване на Димитър Иванов. Загубата на „Волов“(Шумен) в Разград е най-голямата за пролетният дял от първенството. През есента шуменци загубиха катастрофално с 5:0 единствено от „Септември 98“ (Тервел).
„Направихме добър мач, отбелязахме и хубави голове. Владеехме инициативата и не допуснахме сериозни опасности пред нашата врата“ – коментира след последния съдийски сигнал Захари Сираков старши треньор на „Лудогорец 1945“ III (Разград).
В следващия ХХIV-ти кръг „Волов“(Шумен) приема у дома втория отбор на „Спартак 1918“(Варна), докато „Лудогорец 1945“ III (Разград) гостува на „Черноломец 1919“ (Попово).
„Ботев“(Нови пазар) също загуби гостуването на „Черноморец“(Балчик). Трите гола в мача паднаха още в първата част, единият от които от дузпа. Второто полувреме двубоя се доигра, след класическата преднина на домакините. Новопазарци в тези последни срещи от първенството дават поле за изява на по-младите футболисти, които трудно намираха място в основния състав в двубоите.
В следващия ХХIV-ти кръг „Ботев“(Нови пазар) приема у дома лидера „Дунав“(Русе).