дом Спорт „Волов“ (Шумен) победи у дома „Ботев“ (Нови пазар)

„Волов“ (Шумен) победи у дома „Ботев“ (Нови пазар)

0
Снимка: Салим Салих

Отборът на „Волов“ (Шумен) победи у дома „Ботев“ (Нови пазар) с 3:2 в мач от ХХVIII-ми кръг от Североизточна Трета лига. Новопазарци започнаха по-добре двубоя, откривайки резултата още в 6-та минута. От пряк свободен удар Димитър Игнатовски простреля вратата на Дилян Димов – 0:1. Шуменци отговориха на предизвикателството с непрестанни атаки към вратата на Михаил Марков. В 34-та минута Боян Димов успя да изравни резултата, а няколко минути след това да обърне мача с нов гол в полза на „Волов“ (Шумен) – 2:1. Минута-две преди края на първото полувреме падна нов гол във вратата на „Ботев“ (Нови пазар). Негов автор стана Радослав Антонов, който с плътен удар отдалече изненада стража на гостите – 3:1.
През второто полувреме двата отбора положиха големи усилия за да променят резултата на футболния терен. Капитана на новопазарци Димитър Димитров тресна гредата на шуменската врата. В средата на полувремето Елидиано Маркес Лима изведе в стрелкова позиция Димитър Игнатовски, който прати топката за втори път в мрежата 3:2. Последваха нови атаки на гостите от Нови пазар, но гол и така не падна. Елидиано Маркес Лима отново се озова сам пред наказателното поле на шуменци, нанесе удар, но Дилян Димов изби топката и не позволи коженото кълбо да се озове в мрежата. Победата прати тима на „Волов“ (Шумен) на 10-то място в класирането с 22 точки, загубата остави отборът на „Ботев“ (Нови пазар) на последното място в групата.
В следващия кръг „Волов“ (Шумен) почива и няма да прибави нищо към актива си, „Ботев“ (Нови пазар) приема у дома силният отбор на „Черноломец“ (Попово).
„Волов“ (Шумен): 1 Дилян Димов, 4 Михаил Венков, 6 Симеон Савов (к), 11 Михаил Кирилов, 20 Боян Димов, 18 Николай Борисов, 10 Радослав Антонов, 19 Радослав Ковачев, 8 Христо Александров, 5 Серкан Хасан, 98 Даниел Симеонов
Резерви: 12 Калоян Патлеев, 9 Петър Радев, 3 Никола Вълев, 15 Беркан Ърфан, 7 Божидар Пенчев
„Ботев“ (Нови пазар): 1 Михаил Марков, 5 Аян Ирфан, 2 Дилян Миков, 4 Никола Николов, 21 Калоян Петров, 6 Елидиано Маркес Лима, 22 Дениз Кадир, 8 Йордан Станчев, 7 Димитър Игнатовски, 10 Димитър Димитров (к), 11 Иван Цонев
Резерви: 12 Живко Вълчев, 3 Николай Станчев, 9 Юлиян Загоров, 17 Йордан Миленов