дом Спорт „Волов“ (Шумен) и „Смядово“ не успяха да се победят

„Волов“ (Шумен) и „Смядово“ не успяха да се победят

0

Футболистите на „Волов“ (Шумен) не успяха да победят гостите от едноименния тим на Смядово в мач, игран на градския стадион „Панайот Волов“. Двубоят от ХI-тия кръг на Централна областна група „Шумен“ се игра при топло и приятно за края на март време. Това даде възможност на спортистите да покажат футболни умения на зеления терен. Мачът започна на високи обороти. Младите шуменци владееха повече топката, но атаките им към вратата на противника все бяха неуспешни. Капитана Иван Тонев и Басри Басри често се опитваха да надиграят защитниците на гостите, но самостоятелните им пробиви така не дадоха резултат. Гостите от Смядово също често атакуваха вратата на Лъчезар Григоров. Християн Андонов, Даниел Перушински и Мирослав Желязков имаха възможности за отбелязване на гол, но пропуските им оставиха нулевото равенство близо половин час от началото на мача. В 30-та минута след изпълнение на ъглов удар се получи разбъркване в наказателното поле на „Волов“ (Шумен). Най-съобразителен там се оказа Даниел Перушински който не пропусна възможността за отбелязване на гол – 0:1. Този развой на резултата вдигна на щурм младите шуменци, но неопитността им в завършващата фаза остави резултата до края на първото полувреме непроменен – 0:1.
Второто полувреме отново премина на приливи и отливи за двата отбора. Топлото време по обяд също се отрази на футболистите, които често ползваха вода, когато топката не е в игра. Десетина минути след началото на втората част далечен извеждащ пас даде възможност на Басри Басри да надбяга защитата на гостите и да се озове очи в очи с вратаря Васил Кирилов. Нов финт на бързоногия нападател го изведе на опразнената вече врата – 1:1. Интригата на футболния терен беше възстановена, а това даде нови импулси на футболистите за реализирането на голове в противниковата врата. В интерес на истината шуменци вкараха нов гол във вратата на Васил Кирилов но високо вдигнатият флаг на асистент рефера от далечната страна накара главният съдия Тихомир Иванов да не признае попадението. Нови пропуски на Християн Андонов остави гостите с отбелязаният само един гол. В края емоциите на футболния терен се увеличиха, нежелателните сцени бяха своевременно укротени от съдийската бригада на мача. Подялбата на точки остави тима на „Смядово“ на четвърта позиция в групата, докато „Волов“ (Шумен) остана на предпоследното място в класирането

ЦЕНТРАЛНА ОБЛАСТНА ГРУПА „ШУМЕН“ – XI КРЪГ
Ботев (Нови пазар) – Златен век 2020 (Велики Преслав) 9:1
Чавдар 1926 (кв.Дивдядово) – Енев (Дибич) 7:0
Локомотив 2008 (Каспичан) – Шумен 2007 (Шумен) 0:2
Волов (Шумен) – Смядово (Смядово) 1:1
Ендже (Царев брод) почива
1. Чавдар 1926 (кв.Дивдядово)                                        10 8 1 1 41:10 25
2. Ботев (Нови пазар)                                                        9 6 2 1 31:12 20
3. Енев (Дибич)                                                               10 5 3 2 22:15 18
4. Смядово (Смядово)                                                      10 4 3 3 16:17 15
5. Златен век 2020 (В. Преслав)                                       10 3 3 4 16:23 12
6. Шумен 2007 (Шумен)                                                   10 3 3 4 13:12 12
7. Локомотив 2008 (Каспичан)                                         10 3 2 5 17:17 11
8. Волов (Шумен)                                                             10 1 5 4 10:18 8
9. Ендже (Царев брод)                                                       9 0 0 9 4:46 0

предишна статия104 ученици от страната се надпреварваха по компютърно моделиране в Шумен