дом Други „Волов“ (Шумен) и „Ботев“ (Нови пазар) загубиха двубоите си

„Волов“ (Шумен) и „Ботев“ (Нови пазар) загубиха двубоите си

0
„Волов” - „Рилци” - архив. Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Волов“ (Шумен) загубиха с минималното 1:0 гостуването си на „Рилци“ (Добрич). Двубоят от третия кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група и се игра на стадион „Дружба“. Мачът ще се запомни с равностойната игра, с лек превес на домакините в края на двубоя. В 74-та мин. Дейвид Венциславов осигури трите точки с гол от фаул, отсъден близо до наказателното поле на шуменци. До края на мача Георги Георгиев и Диан Минчев пропуснаха да реализират още положения за добричкия тим. Шуменци играха добре на изкуствения терен в Добрич, на пропуските на Ивелин Василев, Боян Димов, Радослав Антонов и Радослав Ковачев лишиха тима от гол.
Състав на „Волов“ (Шумен): 1 – Йосиф Славчев, 27 – Александър Радушев, 3 – Никола Красимиров, 88 – Даниел Желев, 21 – Христо Димитров, 6 – Симеон Савов (к), 11 – Иван Цонев, 20 – Боян Димов, 9 – Ивелин Василев, 10 – Радослав Антонов, 19 – Радослав Ковачев.
В следващия кръг „Волов“ е домакин на „Черноморец“ (Балчик).

„Ботев“ (Нови пазар) записа трета поредна загуба в първенството. На негостоприемния терен в Балчик новопазарци играха слабо и загубиха двубоя с голям резултат. Още в 10-та мин. домакините излязоха напред в резултата с гол на Иван Цанев. След още 10 минути Джорджио Димитров удвои преднината на „Черноморец“. „Ботев“ отговори на предизвикателството и с гол на Петко Петков в 29-та мин. се опита да се върне в мача. Две-три минути след това обаче отново Джорджио Димитров порази вратата на Атанас Атанасов за 3:1 – резултат, при който двата отбора се прибраха на почивка.
В началото на второто полувреме домакините отново превзеха вратата на новопазарци. В 52-та мин. Иван Цонев реализира втори гол в двубоя за 4:1. Домакините продължиха с нападателната си игра и до края на мача реализираха още два гола. В 65-та мин. защитникът Кристиян Бешев записа името си сред голмайсторите, а шуменецът Алекс Наков – от този сезон състезател на „Черноморец“, оформи крайното 6:1 пет минути преди края на двубоя.
Състав на „Ботев“ (Нови пазар): 1 – Атанас Атанасов, 18 – Аян Хасан, 20 – Радослав Петков, 11 – Едвин Исмаил, 22 – Дениз Кадир, 19 – Даниел Димитров, 25 – Йордан Йорданов, 16 – Петко Петков, 7 – Хакан Шюкрю, 17 – Йордан Миленов (к), 6 – Влад Михайлов.
В следващия кръг „Ботев“ приема втория тим на „Черно море“ (Варна).