дом Спорт „Волов” (Шумен) и „Ботев” (Нови пазар) с домакински загуби

„Волов” (Шумен) и „Ботев” (Нови пазар) с домакински загуби

0
„Волов” (Шн) - „Дунав” (Рс) - архив. Снимка: Салим Салих

„Волов” (Шумен) загуби у дома с минималното 0:1 от лидера в Североизточната Трета лига – „Дунав” (Русе). Двубоят от ХХII кръг се игра на Градския стадион „Панайот Волов” пред малобройна публика.
„Дунав”, с 20 победи и само 2 равни срещи, спечели гостуването в Шумен с гол на Александър Кирилов в 31-та мин. Центрирана топка от Кристиян Тасков беше засечена с глава от Кирилов и влезе във вратата на Стефан Петков. През по-голямата част на първото полувреме играта беше равностойна с лек превес на гостите от Русе. През второто полувреме двата отбора имаха изгодни за гол ситуации, които нападателите пропуснаха. В 73-та мин. капитанът на гостите Димитър Тодоров удари гредата на шуменската врата, но няколко минути след това получи червен картон за груба игра. Александър Кирилов и Преслав Петков отправиха много опасни удари към шуменската врата, които Стефан Петков спаси. Заслужен успех на лидера в Трета лига – Североизточна аматьорска група с оглед на играта на терена, въпреки че завършиха двубоя в намален състав.
В следващия кръг „Волов” гостува на „Лудогорец 1945” III (Разград), а „Дунав” приема у дома „Черноломец” (Попово).
Преди това – на 4 май от 17.00 ч. на стадион „Локомотив” в Дряново, „Дунав” ще играе за Купата на АФЛ със „Саяна” (Хасково).
Футболистите на „Ботев” (Нови пазар) загубиха у дома с минималното 0:1 от силно представящия се в това първенство тим на „Черноломец 1919” (Попово).
Двубоят се игра на Градския стадион „Христо Ботев“ в Нови пазар при облачно време и пред малобройна публика. Явно загубата в предишния междинен кръг от аутсайдера „Доростол” (Силистра) отблъсна верните фенове на „Ботев”. Близо 100-те фенове, дошли на наблюдават своите любимци, не се разочароваха от играта, въпреки поредната загуба у дома. Гостите от Попово са сред водещите в това първенство и беше съвсем закономерно да спечелят. В този мач обаче те в не бяха на висота, особено през първото полувреме. Тихомир Кънев, Радослав Матеев, Беадир Беадиров и особено Александър Недев пропуснаха много изгодни ситуации. В 30-та мин. Недев не успя да реализира на празна врата, а в 38-та мин. Беадир Беадиров стреля силно от 3-4 метра, но вратарят на домакините Живко Вълчев със сетни усилия изби топката в ъглов удар. Новопазарци също имаха 3-4 положения, пропиляни от Димитър Димитров, Даниел Димитров, Едис Ибрахим и Йордан Милков.
През втората част гостите увеличиха темпото. Те се настаниха трайно в игралното поле на домакините, но гол и така не падаше. Младият вратар на Нови пазар спаси не една и две критични ситуации. В 65-та мин. Динко Дерменджиев изненада стража на домакините с плътен удар от около 30-35 метра за 0:1. Това вдигна на щурм „Ботев”, но до промяна на резултата не се стигна. Гостите вече разиграваха топката в своето поле и при възможност контраатакуваха, но не с онази стръв до отбелязването на гола. В последните минути домакините отбелязаха гол във вратата на „Черноломец”, но реферът на мача – Павлин Пенчев от Разград, видя нарушение срещу вратаря Радосвет Христов и не зачете попадението.
Победата в Нови пазар затвърди тима от Попово на третото място с 39 точки, колкото точки има и втория в класирането – „Лудогорец 1945” III (Разград).
В следващия кръг „Ботев” гостува на „Черноморец” (Балчик), а „Черноломец” гостува на лидера в групата „Дунав”.