дом Спорт “Волов“ (Шумен) допусна изравнителен гол в 90-та минута

“Волов“ (Шумен) допусна изравнителен гол в 90-та минута

0

„Волов“ (Шумен) гостува на „Рилци“ (Добрич) и се завърна с равенство 1:1. Двубоят се игра на изкуствения терен на стадион „Дружба“ и бе от поредния ХХV-ти кръг от Трета лига – Североизточна аматьорска група.
Мачът премина в люта битка на футболния терен. Равностойната игра се запази до края на първото полувреме – без отбелязани голове.
Втората част започна с лек превес на домакините. Непрестанните им атаки доведоха до отбелязването на гол във вратата на Стефан Петков от Дейвид Венциславов, но попадението не беше зачетено от съдийската бригада от Разград. Няколко минути след това отново Дейвид Венциславов беше изведен „очи в очи“ с шуменския вратар, но пропусна от близко разстояние. Друг нападател на домакините Георги Георгиев също пропусна от близко разстояние да порази вратата на гостите. Десетина минути преди края, след центриране Симеон Симеонов – капитанът на „Волов“с глава изненада вратаря Пенко Димов – 0:1.
В оставащите до края на мача време шуменци се опитаха да запазят головото си предимство. За разлика от тях домакините напираха с непрестанни атаки към вратата на Стефан Петков. В 89-та минута централният нападател на домакините Георги Георгиев шутира силно, но стражът на шуменци изби със сетни усилия. След това топката попадна в краката на Дейвид Венциславов, който нанесе втори удар към шуменската врата, избита от защитата на „Волов“. Последва нов шут на Диан Минчев, който за радост на шуменци не уцели вратата. Секунди преди да прозвучи последният съдийски сигнал на Момчил Маринов от Разград, най-дейният нападател на домакините Дейвид Венциславов, премина между двама бранители на гостите и изравни резултата – 1:1. За друго вече нямаше време.
В следващия последен ХХVI-ти кръг „Волов“ (Шумен) приема у дома „Устрем“ (Дончево), докато „Рилци“ (Добрич) гостува на „Черноломец 1919“ (Попово).