дом Спорт „Волов“ с трудна победа над втория тим на „Спартак 1918“

„Волов“ с трудна победа над втория тим на „Спартак 1918“

0

Футболистите на „Волов“ (Шумен) победиха трудно с 2:1 втория тим на „Спартак 1918“ (Варна).
Двубоят се игра на градския стадион „Панайот Волов“ в Шумен пред малобройна публика – половината от които бяха привърженици на отбора гост. Мачът бе от поредния ХХIV-ти кръг на Трета лига – Североизточна аматьорска група между съседи не само по географско разположение, но и във временното класиране. Гостите от Варна дойдоха със самочувствие, че могат да вземат точки на негостоприемния терен в Шумен. Още на загрявката обаче капитанът им Янаки Смирнов се почувства здравословно зле и не започна мача. Това наложи в игра да влезе Викторио Стоянов, а капитанската лента взе вратарят Иван Атанасов.
Шуменци доминираха в първата част от мача. Още в началото те заложиха на нападателния си стил на игра и чрез Алекс Наков, Радослав Ковачев и Алекс Стойчев осъществиха няколко опасни влизания към вратата на варненци. В 10-та минута Алекс Наков беше спънат в наказателното поле на „Спартак 1918“ II и младият рефер от Разград Драгомир Колев отсъди най-тежкото наказание – дузпа. От бялата точка Живко Парашкевов откри резултата – 1:0. Няколко минути след това Радослав Ковачев удвои преднината на „Волов“ с шут от около двадесетина метра. В 30-та минута в единоборство за топката Радослав Ковачев се контузи в коляното и не можа да продължи двубоя.
До края на първата част пропуски пред вратата на Иван Атанасов направиха Алекс Наков, Алекс Стойчев и влезлият като резерва Иван Цонев. Живко Парашкевов и Боян Димов също могат да съжаляват за това, че се разминаха с топката пред варненската врата. Гостите от морската столица имаха една възможност да отбележат гол, но тя бе пропиляна от Мартин Янакиев.
През втората част играта на футболния терен коренно се промени. Младите „соколи“ от Варна се настаниха трайно в игралното поле на шуменци. Честите им атаки едва не отбелязаха гол във вратата на Стефан Петков. Подемът на гостите се усети най-вече с влизането в игра на Янаки Смирнов в средата на втората част. Той нямаше шанса да реализира от фаул, отсъден на границата на наказателното поле на шуменци. Два пъти от близко разстояние пропусна и Мартин Янакиев. В тези минути решаващи намеси на Стефан Петков – вратаря на „Волов“ опази вратата си „суха“. В 66-та минута Дамян Петров изведе Севастиян Георгиев зад защитата на шуменци, той финтира и вратаря, като реализира почетното попадение за гостите. В края на мача контузии извадиха от игра остриетата на домакините – Алекс Наков и Алекс Стойчев. Влезлите на техните места млади състезатели от футболната школа играха доста слабо и действаха неуверено на футболния терен. Това обаче не беше използвано пълноценно от гостуващият отбор и мачът завърши с минимална победа на „Волов“.
В следващия ХХV-ти кръг шуменският тим ще гостува на „Рилци“ (Добрич), докато „Спартак 1918“ II (Варна) ще приеме у дома силния тим на „Черноломец 1919“ (Попово).
Ето всички резултати в групата:

СЕВЕРОИЗТОЧНА ТРЕТА ЛИГА – XXIV КРЪГ
Ботев (Нови пазар) – Дунав Русе (Русе) 0:1
Светкавица (Търговище) – Рилци (Добрич) 3:1
Септември 98 (Тервел) – Локомотив (Русе) 3:0 служ.
Спортист 2011 (Ген. Тошево) – Черноморец (Балчик) 0:6
Доростол (Силистра) – Устрем Д (Дончево) 1:1
Волов (Шумен) – Спартак 1918 II (Варна) 2:1
Черноломец 1919 (Попово) – Лудогорец 1945 III (Разград) 1:0

1. Дунав Русе (Русе)                                           24   22   2   0   82:12   68
  2. Лудогорец 1945 III (Разград)                          24   16   4   4   60:11   52
  3. Черноломец 1919 (Попово)                             23   17   1   5   51:15   52
  4. Септември 98 (Тервел)                                   24   13   9   2   40:13   48
  5. Черноморец (Балчик)                                     23   12   8   3   47:16   44
  6. Ботев (Нови пазар)                                        24    9   5  10   22:37   32
  7. Светкавица (Търговище)                                24    8   7   9    39:30   31
  8. Волов (Шумен)                                              24    8   7   9    30:36   31
  9. Спартак 1918 II (Варна)                                23    8   5  10   34:31   29
  10. Устрем Д (Дончево)                                     23    5   6  12   24:44   21
  11. Рилци (Добрич)                                           23    6   2  15   27:58   20
  12. Спортист 2011 (Ген. Тошево)                       23    5   4  14   23:68   19
  13. Доростол (Силистра)                                   24    3   4  17   25:62   13
  14. Локомотив (Русе)                                        24    0   2  22    7:78    2