дом Спорт „Волов” надделя над „Рилци” (Добрич) в последна контрола

„Волов” надделя над „Рилци” (Добрич) в последна контрола

0
Архив Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Волов” (Шумен) завършиха предсезонната си подготовка с победа над „Рилци” (Добрич).
Контролата се игра на изкуствения терен в Добрич и премина под пълното превъзходство на шуменци. Още в началото „Волов” взе инициативата и се настани трайно в игралното поле на „Рилци”. Следваха атака след атака към вратата на добружанци, но гол така и не падаше. Нападателите на „Волов” сякаш се състезаваха кой да пропусне повече изгодни ситуации за гол. Все пак в края на първото полувреме Боян Димов успя да превземе вратата на „Рилци”.
През второто полувреме играта отново се водеше главно пред наказателното поле на домакините. Предимството на шуменци беше материализирано с нови 2 гола, реализирани от играч, пристигнал на проби от съседен град и младата надежда от Шумен Димитър Игнатовски. Класическият резултат поотпусна нововлезлите в игра доста млади състезателите на „Волов”, които за няколко минути направиха непростими пропуска. В резултат Живодар Владев от „Рилци” отбеляза два гола за крайното 2:3.
На 26 февруари, събота започва пролетният дял от първенството в Североизточната Трета лига. В първия пролетен кръг „Волов” (Шумен) гостува на „Локомотив” (Русе). Мачът ще се играе на стадион „Локомотив” от 14.00 ч.