дом Спорт „Върбица“ с нова победа при гостуването си на „Устрем“

„Върбица“ с нова победа при гостуването си на „Устрем“

0
"Върбица" (сини екипи) порази "Устрем" с 6:1 Снимка: Салим Салих

Поредният ХХVII кръг от футболното първенство в Южна „А“ Регионална група „Шумен“ все още не даде отговор кой отбор ще е вторият участник във финалите за определяне на първенците в Шуменска област.
В Зайчино ореше мачът с „Чавдар“ (кв.“Дивдядово“) не завърши поради проливен дъжд, наводнил футболния терен. Дотогава гостите от Дивдядово водеха с гола на Тихомир Николов, реализиран в 42-та минута. Другият претендент „Върбица“ също спечели гостуването си на „Устрем“ (Трем) и запази шансовете си за участие на финалите. Още в началото „Върбица“ се настани трайно в игралното поле на Трем и осъществи доста опасни влизания към вратата на Мехмед Билгин. В 17-та минута Ерджан Онбашиев превзе вратата на „Устрем“ след асистенция на Християн Андонов – 0:1. Непрестанните атаки на гостите доведе в 29-та минута до спъване на техен нападател в наказателното поле на домакините, за което нарушение главният съдия Красимир Кръстев отсъди дузпа. Зад топката застана Християн Андонов който не сгреши – 0:2. Десет минути преди края на първото полувреме Ерджан Онбашиев с нов гол покачи резултата на 0:3. При отбелязването на този гол, вратарят на домакините Мехмед Билгин се контузи и се наложи да бъде заменен от друг съотборник.
През втората част отново играта се водеше в полето на „Устрем“. Неспирните атаки на гостите доведоха до нови два гола на Ерджан Онбашиев в 50-та и 55-та минути – 0:5. В 75-та минута дузпа беше отсъдена и в полза на домакините за нарушение в наказателното поле на „Върбица“. Капитанът Гюрсел Кязим беше точен в изпълнението – 1:5. Крайното 1:6 оформи Християн Андонов десетина минути преди последния съдийски сигнал. Победата в Трем за тимът на „Върбица“ е много ценна. Те запазват втората позиция в класирането, но предстоят нови битки до края на първенството с отборите на Хитрино, Зайчино ореше и Градище.
В останалите срещи в неделя прави впечатление равенството на „Заря“ (Звегор) при гостуването на „Локомотив“ (Каспичан). Гостите поведоха в резултата още в първата част. Каспичанци пропуснаха да реализират от дузпа също в първото полувреме. Пет минути преди края Марин Маринов (Котката) възстанови равенството на футболния терен.
В Градище комшийското дерби със Средня завърши с победа на домакините с 4:1. „Балкан 1965“ (Градище) поведе с гола на Иван Мойсеев, но до края на полувремето гостите изравниха, при който резултат двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена. През втората част нови два гола на Николай Николаев и гол на Стоян Георгиев с феноменално изпълнение от центъра на терена оформиха крайното 4:1. В края на двубоя защитника Кольо Георгиев успя да предотврати почти сигурен гол за гостите. Вратарят Калин Стоянов също има голяма заслуга за победата на „Балкан 1965“ над „Балкан“ (Средня).
В Дибич гостите от Смядово не се явиха, за което ще бъдат наказани със служебна загуба, както повелява Наредбата за футболните първенства в системата на БФС.

Ето всички резултати в групата:
ЮЖНА „А“ РЕГИОНАЛНА ГРУПА „ШУМЕН“ – XXVII КРЪГ
Герой (Зайчино ореше) – Чавдар 1926 (кв.Дивдядово) прекретен
Хитрино (Хитрино) – Велики Преслав (В. Преслав) 4:0
Енев-Дибич (Шумен) – Смядово (Смядово) 3:0 служ.
Балкан 1965 (Градище) – Балкан (Средня) 4:1
Устрем (Трем) – Върбица (Върбица) 1:6
Локомотив 2008 (Каспичан) – Заря 1962 (Звегор) 1:1
Ендже (Царев брод) и Ботев (Каменяк) почиват

1. Енев-Дибич (Шумен)                                          24   22   1   1  125:10   67
  2. Върбица (Върбица)                                            23   19   1   3    74:21   58
  3. Чавдар 1926 (кв.Дивдядово)                              22   16   4   2    75:17   52
  4. Герой (Зайчино ореше)                                      22   13   2   7    44:31   41
  5. Смядово (Смядово)                                            23   12   4   7    47:31   40
  6. Хитрино (Хитрино)                                            23   12   3   8    53:34   39
  7. Устрем (Трем)                                                   24    9   4  11    34:47   31
  8. Локомотив 2008 (Каспичан)                              24    8   3  13    39:57   27
  9. Ендже (Царев брод)                                          23    7   1  15    33:63   22
  10. Балкан (Средня)                                             23    5   6  12    25:43   21
  11. Велики Преслав (В. Преслав)                          23    6   2  15    17:67   20
  12. Балкан 1965 (Градище)                                  23    5   5  13    34:54   20
  13. Ботев (Каменяк)                                             23    6   1  16    27:87   19
  14. Заря 1962 (Звегор)                                         24    2   3  19    29:94    9

предишна статияПри избори днес: ГЕРБ – 23.8%, ПП – 17.5%, ДПС – 10.9%, „Възраждане“ – 10.1%