дом Спорт В Климент пет „мълнии“ поразиха вратата на „Зенит“ (Черноглавци)

В Климент пет „мълнии“ поразиха вратата на „Зенит“ (Черноглавци)

0
Снимка: Салим Салих

Играха се срещите от поредния ХVI-ти кръг от футболното първенство в Северна „А“ Регионална група „Шумен“. Получиха се доста интересни резултати, някои от които дори неочаквани. Лидера „Мълния“ (Климент) отново потвърди, че е без конкуренция в групата. У дома пред многобройна публика местните футболисти пратиха пет „мълнии“ във вратата на гостите от „Зенит“ (Черноглавци). Четири от попаденията бяха реализирани през първата част на двубоя от Расим Нурханов, Межнун Наим и Борис Марков (2). През втората част нов гол на Межнун Наим оформи крайното 5:0. „Няма смисъл от вкарването на много голове във вратата на гостуващите отбори. В групата отборите останаха малко и трябва да се уважава труда и желанието за игра на тези отбори“ – казаха ръководителите на ФК“Мълния“ (Климент). Победата над „Зенит“ (Черноглавци) е 16-та поред от началото на първенството. Тима от село Климент е единствен в Шуменска област – само с победи, без равна среща в първенството. Нападателите му до сега реализираха 83 попадения в противниковите врати, докато в неговата са вкарани само 10 гола.
Като изненадващи са останалите резултати в кръга. В село Пристое местният тим „Победа 2016“ надделя с минимален резултат над силно играещите гости „Устрем 2020“ (Пет могили). Радостта за домакините дойде през втората част на двубоя с гола на Олжай Исметов.
Нещо подобно се случи и в двубоя на „Борци“ с „Лудогорец 2017“ (Каолиново). Домакините не започнаха добре пролетният дял от първенството, но ето и дойде тяхното време. С гол през втората част младите местни футболисти зарадваха многобройните си привърженици. Служебната победа от миналия кръг и победата сега отскубна тима на „Борци“ от дъното в класирането.
В село Боян „Вихър“ (Боян) с доста обновен състав успя да победи с 3:1 гостите от „Дъбрава“ (Осеновец). Два от головете за домакините паднаха през първата част на мача. През втората двата отбора отбелязаха по едно попадение в двете врати за крайното 3:1. Гостите от Осеновец си запазиха правото на жалба за нередовни състезатели в отбора на „Вихър“ (Боян), което трябва да докажат пред ОС на БФС-Шумен.
„Космос“ (Браничево) и „Войвода“ (Капитан Петко) прибавиха по 3 точки от служебните резултати съответно срещу „Габър 2015“ (Габрица) и „Ясен 2007“ (Ясенково) – отказали се от участие през пролетният дял от първенството.