дом Спорт „Устрем“ (Трем) с първа победа през пролетта

„Устрем“ (Трем) с първа победа през пролетта

0

Футболистите на „Устрем“ (Трем) постигнаха първа победа за пролетният дял от първенството в Южна областна група „Шумен“ в мач срещу „Звезда“ (Студеница). Слънчевото и топло време в неделният ден събра на стадиона в село Трем, един от най-добрите в Шуменска област доста любители на футболната игра. Двата отбора от населени места на община Хитрино се представиха достойно. С бърза и комбинативна игра, с непрестанни атаки и към двете врати ще се запомни двубоят. Домакините – с обновен и подмладен състав в това първенство играха за победата и я постигнаха с гол на Сердар Юсуф реализиран през втората част на двубоя. Гостите от село Студеница също имаха доста положения пред вратата на „Устрем“ (Трем) но многобройните пропуски на нападателите ги лишиха от нещо повече в мача. Победата затвърди тима на „Устрем“ (Трем) на шесто място в класирането, докато загубата остави тима на „Звезда“ (Студеница) в компанията на аутсайдерите.
В село Кочово едноименният тим завърши наравно 2:2 с гостите от „Червена звезда“ (Дренци) в доста интересен двубой. Домакините през първото полувреме водеха 2:1, но през второто полувреме се огънаха и допуснаха изравняване в резултата.
„Балкан“ (Средня) взе втора победа от началото на първенството побеждавайки у дома с класическото 3:0 гостите от село Звегор.
В Близнаци в битка за челно класиране едноименният тим на селото надделя с 3:1 над „Герой“ (Зайчино ореше). В първата част домакините водеха с 1:0, но през втората усилиха ударната си мощ и реализираха още две попадения във вратата на гостите. Футболистите на Зайчино ореше в края на мача вкараха „гола на честа“ за крайното 3:1.
Лидерът на групата „Тошев“ (Правенци) постигна най-изразителна победа с 5:0 срещу „Ботев“ (Каменяк) като два от головете паднаха в първото полувреме, три през второто.
В село Кочево поради ремонтни дейности на стадиона във Велики Преслав едноименният тим на старопрестолната столица загуби 2:3 срещу „Спортист“ (Троица). Тимът на футболният специалист Тодор Бекяров на два пъти повеждаше в резултата, но гостите чрез Данаил Димов от дузпа и Свилен Мариянски след асистенция на Назиф Мемиш изравниха. Победният гол за гостите падна минута преди последния съдийски сигнал. Негов автор стана отново Свилен Мариянски след асистенция на Данаил Димов.