дом Спорт „Устрем” (Трем) победи „Ендже” (Царев брод)

„Устрем” (Трем) победи „Ендже” (Царев брод)

0
„Устрем” (Трем) (тъмни фланелки) - „Ендже” (Царев брод) (червени фланелки) Снимка: Салим Салих

„Устрем” (Трем) победи у дома тима на „Ендже” (Царев брод) в среща от IX кръг на Централна „А” регионална група „Шумен”. Двата тима са във втората половина в класирането и изпитваха голяма нужда от победата. В срещите досега гостите от Царев брод имаха 2 победи и 4 загуби, докато домакините бяха с 1 победа и 6 загуби. Отборите на Трем и Царев брод имат да изиграят в следващите седмици и отложени мачове с тима на Върбица.
„Ендже” започна уверено мача в Трем и още в 10-та минута поведе в резултата с гол на Валентин Петров. Последваха нови атаки към вратата на домакините, но защитниците на „Устрем” не допуснаха нов гол. До края на полувремето домакините успяха да изравнят с гол на Сердар Юсуф, а няколко минути след това Танер Сейдали обърна резултата в тяхна полза.
През втората част „Устрем” се настани трайно в игралното поле на „Ендже”. Непрестанните им атаки доведоха до отбелязването на нови два гола, реализирани от Юсуф Закир. Крайният резултат 4:1 показва съотношението на силите на футболния терен. Въпреки победата „Устрем” остана на 8-мо място в класирането, докато „Ендже” е едно място по-надолу също със 6 точки.
В този кръг прави впечатление изразителната победа със 7:0 на лидера „Енев” (Дибич) над „Шумен 2007”. Пет от головете паднаха през първата част. „Чавдар” (Дивдядово) не успя да победи у дома гостите от „Върбица”, които поведоха в резултата през първото полувреме. През втората част дивдядовчани изравниха, но за повече нямаха сили, въпреки че състезател на „Върбица” получи червен картон. В Зайчино ореше местният тим „Герой” взе домакинска победа над „Балкан” (Градище) с два гола, вкарани още през първото полувреме. В Смядово едноименният тим победи силният отбор на „Локомотив” (Каспичан) с 2:0 – по един гол през двете полувремена. Победата придвижи тима на „Смядово” на 5-то място в класирането. „Локомотив” (Каспичан), въпреки загубата, е на сигурното 3-то място с 19 точки.
Класиране:
1. „Енев” (Дибич)                                                                9 9 0 0 49:02 27
2. „Чавдар 1926” (Дивдядово)                                             9 6 2 1 26:06 20
3. „Локомотив 2008” (Каспичан)                                          9 6 1 2 18:12 19
4. „Върбица” (Върбица)                                                       7 4 1 2 22:13 13
5. „Смядово” (Смядово)                                                       7 4 0 3 18:17 12
6. „Герой” (Зайчино ореше)                                                 9 4 0 5 14:18 12
7. „Шумен 2007” (Шумен)                                                    8 2 0 6 11:20 6
8. „Устрем” (Трем)                                                               8 2 0 6 12:34 6
9. „Ендже” (Царев брод)                                                      7 2 0 5 8:23  6
10. „Балкан 1965” (Градище)                                               9 0 0 9 7:40  0