дом Спорт „Устрем” (Трем) надигра с тактика „Ботев” (Каменяк)

„Устрем” (Трем) надигра с тактика „Ботев” (Каменяк)

0
„Устрем” (Трем) - „Ботев” (Каменяк) Снимка: Салим Салих

„Устрем” (Трем) постигна седма победа от началото на първенството в Южна „А” Регионална група „Шумен”. Срещата от ХVIII кръг срещу новака „Ботев” (Каменяк) премина през много обрати.
Началото на двубоя бе в полза на гостите от с. Каменяк, които бяха с нови жълто-черни екипи, дарени от отзивчив спонсор. Футболисти искаха да се докажат с тях и да зарадват солидната и този път агитка, дошла да ги подкрепи на мача в с. Трем. Добрата им игра в началото даде резултат – Хамза Руфи от близко разстояние превзе вратата на домакините за 0:1. Десетина минути по-късно Месут Закир преодоля двама защитници на „Ботев” и възстанови равенството. Това повиши самочувствието на домакините, които продължиха атаките си към вратата на Ахмед Джевдет. Пет-шест минути след изравняването на резултата нова бърза атака от ляво завърши с нов гол във вратата на гостите от Каменяк на Месут Закир – 2:1. При този резултат двата отбора се прибраха на почивката.
През второто полувреме играта отново бе равностойна с лек превес на „Устрем”. С напредването на времето те засилиха атаките си към вратата на гостите, а това доведе до нови два гола. След силен шут на Танер Сейдали вратарят на гостите не успа да улови добре топката и тя премина гол линията за 3:1. Десетина минути по-късно Месут Закир отново порази вратата на Каменяк за 4:1, с което сложи край на спора в мача. Примирили се със загубата футболистите на „Ботев” направиха отчаян опит поне да намалят резултата, но водената умело от Гюрсел Кязим защитата на „Устрем” – Ърфан Юкселов, Махмуд Мехмед и вратаря Ахмед Осман, не позволи коженото кълбо да навести вратата им.
Закономерна победа на „Устрем” (Трем), която остави тима на осмо място в класирането с 22 точки, колкото има и отбора преди него- „Локомотив” (Каспичан).
В останалите двубои от кръга прави впечатление победата като гост на „Смядово” над „Велики Преслав” с головете на Валентин Димитров, Росен Иванов и Християн Георгиев. В Зайчино ореше домакините спечелиха срещу тима на „Заря 1962” (Звегор) с 3:1 с головете на Йордан Александров (Харашото), Иван Вичев и Свилен Стоянов. Същият резултат се получи и в Хитрино, където гостува отбора от Каспичан. Два гола там реализира привлеченият през зимата Басри Билял (Чечи) и едни Васил Христов.