дом Спорт „Устрем“ с равенство срещу „Близнаци 2022“

„Устрем“ с равенство срещу „Близнаци 2022“

0

Двадесетият кръг на футболното първенство в Южна областна група „Шумен“ противопостави лидера в групата „Близнаци 2022“ (Близнаци) и „Устрем“ (Трем). Като се има предвид, че в състава на „Близнаци 2022“ играят няколко футболисти, състезавали се преди в тима на Трем, зарядът за мача беше доста висок. Крайният изход беше без значение за гостите, които заедно с „Тошев“ (Правенци) вече си бяха осигурили участие във финалите, три кръга преди края на първенството. Домакините от село Трем се бяха подготвили за мача. Стадионът навсякъде беше окосен, очертанията на игралното поле се виждаха ясно и от далечно разстояние. Трибуните от двете страни на съблекалнята също бяха почистени. Всичко необходимо за дерби двубоя на два отбора от община Хитрино бяха налице. Големият брой на любителите на футболната игра не само от село Трем и Близнаци задължиха състезателите да покажат футболни умения. И наистина футболният спектакъл стана. С много движение по терена двата отбора още в първите минути показаха, че желаят непременно победата. Заредиха се атака след атака и пред двете врати. След първоначалният устрем на домакините, дойде времето и на гостите. Въпреки това обаче гол и така не падна в нито една от двете врати до края на първото полувреме. През втората част играта отново беше доста динамична. „Устрем“ по често задържаше топката в свое владение, но атаките на гостите с напредването на времето ставаха все по-опасни. Стражът на домакините Октай Фарук се намесваше решаващо при поредните атаки на „Близнаци 2022“. В 60-та минута контраатака на домакините едва не завърши с отбелязването на гол във вратата на „Близнаци 2022“. Танер Сейдали и Сердар Юсуф напреднаха от дясно, преодоляха няколко защитници и от рамката на наказателното поле топката бе подадена към Идриз Назиф, който само трябваше да подложи крак във вече опразнената врата на Недредин Мехмедов (Дасай). Непростим пропуск. Десетина минути след това Исмаил Мустафа нахлу мощно в наказателното поле на домакините и стреля неспасяемо за 0:1.До края на мача гостите имаха още няколко изгодни за гол ситуации, но самоотвержената игра на вратаря Октай Фарук запази резултата непроменен. Негативният развой на резултата вдигна на щурм „Устрем“ в последните минути на двубоя. В 89-та минута след изпълнение на пряк свободен удар от Танер Сейдали топката се озова в наказателното поле на гостите, където след поредното разбъркване Ирфан Юкселов с глава възстанови равенството – 1:1. За друго вече нямаше време. След последният съдийски сигнал състезателите на двата отбора се поздравиха взаимно и си пожелаха успехи в следващите двубои.
„Тошев“ (Правенци) взе домакинска победа над „Кочово“ (Кочово) с головете на Мустафа Решат (3), Алпер Хамдиев (2). „Герой“ (Зайчино ореше) победи като гост „Балкан“ (Средня) с 2:0. Имената си на голмайстори записаха Петър Петков и Диян Йорданов. „Звезда“ (Студеница) също се добра до пълен успех в мача с „Червена звезда“ (Дренци) с гола на Динчер Ахмедов в 85-та минута. „Ботев“ (Каменяк) продължава успешното си представяне в първенството. В доста напрегнат мач със „Спортист“ (Троица) те постигнаха пълен успех с головете на Росен Стефанов и Синан Юсуф. В 90-та минута стража на „Ботев“ (Каменяк) Исмаил Исо спаси дузпа и има съществен дял за поредната победа. В село Звегор местният тим „Заря“ най-сетне взе победа срещу аутсайдера в това първенство „Велики Преслав“ с головете на Рамис Айхан от дузпа и Осман Велиев.
До края на първенството остават два кръга. Финалистите вече са ясни – това са отборите на „Близнаци 2022“ (Близнаци) и „Тошев“ (Правенци), които ще премерят сили с победителите от Централна и Северна областна група, в края на първенството.

Устрем (Трем) – Близнаци 2022 (Близнаци) 1:1
1. Близнаци 2022 (Близнаци)                                   20 16 3 1 58:16 51
2. Тошев (Правенци)                                                20 16 2 2 77:13 50
3. Герой (Зайчино ореше)                                        19 13 1 5 40:21 40
4. Спортист (Троица)                                               20 12 4 4 30:12 40
5. Ботев (Каменяк)                                                  20 10 4 6 62:29 34
6. Червена звезда 2022 (Дренци)                             20 9 3 8 48:34 30
7. Устрем (Трем)                                                      20 7 7 6 32:28 28
8. Кочово (Кочово)                                                  19 5 6 8 23:38 21
9. Звезда 2023 (Студеница)                                     20 4 4 12 28:67 16
10. Заря 1962 (Звегор)                                            20 3 4 13 16:53 13
11. Балкан (Средня)                                                20 2 1 17 18:64 7
12. Велики Преслав (В. Преслав)                             20 1 3 16 18:75 6

предишна статияПървомайски спортни игри за учители и работници се проведоха в Шумен