дом Спорт „Устрем“ открадна точка в Хитрино, „Върбица“ разби „Заря“ с 10:2

„Устрем“ открадна точка в Хитрино, „Върбица“ разби „Заря“ с 10:2

0
"Хитрино" (лилави екипи) и "Устрем" Снимка: Салим Салих

В неделя се изиграха двубоите от поредния ХХII-ри кръг на футболното първенство в Южна „А“ Регионална група „Шумен“. Дъждовното и студено време и тази седмица попречи на отборите да покажат възможностите си на футболните терени. Въпреки това обаче се получиха доста интересни резултати. Очаквано лидерът на групата „Енев-Дибич“ (Шумен) постигна 18-та си поредна победа при гостуването на силно играещия тим на „Герой“ (Зайчино ореше). Домакините през второто полувреме успяха да превземат вратата на „Енев-Дибич“ при резултат 0:3 с гола на Свилен Стоянов. Нов гол от статично положение във вратата на „Герой“ оформи крайното 1:4.
В Хитрино в местно общинско дерби кръга предостави сблъсък между „Хитрино“ и „Устрем“ (Трем). Два отбора от дълги години участници в южната футболна група на Шуменска област и с трайни успехи във всяко първенство. Ситният дъждец преди началото на двубоя направи футболния терен доста хлъзгав и труден за игра, но спортистите и от двата отбора показаха мъжество и зарадваха с играта си верните си привърженици, дошли въпреки лошото време, за да ги подкрепят. След първоначалния натиск на „Хитрино“ гостите от Трем поизнесоха играта в центъра на игралното поле. Нещо повече, на два пъти Месут Закир и Сердар Юсуф застрашиха сериозно вратаря Янислав Недялков. В интерес на истината в тази първа част „Хитрино“ по-често атакуваше вратата на гостите. Напред изтеглените Басри Сюлейман (Чечи) и Тасин Исмет шутираха от ляво и дясно. В стрелкови позиции често се озоваваше и Васил Христов, който в 40-та мин. успя да превземе вратата на Ахмед Осман – 1:0. При този резултат двата отбора се прибраха на почивката между двете полувремена.
През втората част на мача дъждът не спря и постави отново на изпитание спортистите от Хитрино и Трем. Подкрепяни от верните си привърженици гостите от „Устрем“ с лек превес в играта си започнаха по-често да обсаждат вратата на „Хитрино“. В 60-та минута капитанът на тима Танер Сейдали успя да изравни резултата – 1:1. Близо половин час игра до края на редовното време не стигна на двата отбора да отбележат нов гол. Така след доста качествена и спортсменска игра местното общинско дерби не излъчи победител и двата отбора си поделиха по една точка от мача.
Във Върбица едноименният тим беше безпощаден към гостите от село Звегор. Крайното 10:2 сам по себе си говори за съотношението на силите на футболния терен. Десетте гола във вратата на гостите реализираха: Дургут Велиев (2), Християн Андонов (2), Янислав Андонов (2), Синан Юкселов, Ерджан Онбашиев, Александър Бончев и Ахмед Ахмедов.
Победа на чужд терен постигна тима на „Локомотив“ (Каспичан) в старопрестолната столица Велики Преслав. В първото полувреме двата отбора не успяха да си отбележат голове, но през втората гостите се развихриха и се добраха до три попадения във вратата на домакините. Имената си на голмайстори записаха Мехмед Мехмедов, Николай Деянов и Денчо Желев.
В Средня мача с гостите от „Ендже“ (Царев брод) също беше спечелен от гостите. И тук дъждът си каза думата, като на селския тежък терен спортистите не успяха да покажат футболно майсторство. Домакините поведоха в резултата с гола на Гьоккан Исмаил още в първата част. През втората обаче гостите успяха да изравнят с гола на Дениз Еролов. Нов гол в края на двубоя на Стилиян Луков зарадва гостите с пълен успех от мача.
„Смядово“ и „Балкан 1965“(Градище) в този кръг почиваха.

Класиране:

1. Енев-Дибич (Шумен)                                               19   18   1   0   98:5     55
  2. Чавдар 1926 (кв.Дивдядово)                                   19   16   2   1   74:13   50
  3. Върбица (Върбица)                                                 18   14   1   3   54:18   43
  4. Смядово (Смядово)                                                 19   11   3   5   39:22   36
  5. Герой (Зайчино ореше)                                           18   11   1   6   36:27   34
  6. Хитрино (Хитрино)                                                  18    9   2   7    41:31   29
  7. Устрем (Трем)                                                         18    8   2   8    27:31   26
  8. Локомотив 2008 (Каспичан)                                    20    8   1  11   32:46   25
  9. Балкан (Средня)                                                     19    4   6   9    18:28   18
  10. Ботев (Каменяк)                                                   19    5   1  13   23:77   16
  11. Балкан 1965 (Градище)                                        18    4   3  11   24:38   15
  12. Велики Преслав (В. Преслав)                               19    4   2  13   12:48   14
  13. Ендже (Царев брод)                                             20    4   1  15   23:59   13
  14. Заря 1962 (Звегор)                                              20    2   2  16   23:81    8