дом Спорт „Тошев“ (Правенци) с десета победа в южната група

„Тошев“ (Правенци) с десета победа в южната група

0

Футболистите на „Тошев“ (Правенци) постигнаха десета победа от началото на първенството в Южна областна група „Шумен“. В среща от ХIII-тия кръг те гостуваха на „Заря“ (Звегор) и ги надиграха по-категоричен начин. Първоначалният натиск на домакините не даде резултат. За разлика от тях при поредна атака на гостите завърши с гол на Алпер Хамдиев. Това вдигна самочувствието на „Тошев“ (Правенци) и до края на първото полувреме те диктуваха играта на футболния терен. Въпреки това обаче нов гол не падна и двата отбора се прибраха на почивка между двете полувремена с голово предимство на гостите. Втората част отново премина под диктовката на гостите. Още в началото при поредна атака на гостите вратаря на домакините Кязим Кязимов извърши нарушение в наказателното поле. За това нарушение главният съдия Емил Георгиев от Шумен отсъди най-тежкото наказание – дузпа и червен картон на вратаря на „Заря“ (Звегор). Наложи се полеви играч да напусне игра за да влезе резервния вратар на домакините. Дузпата изпълни Мустафа Мустафа – 0:2. Няколко минути след това при поредна атака на гостите Джан Ридван от далечно разстояние изненада стража на домакините за 0:3. Последваха смени с състава на „Тошев“ (Правенци), като в игра влязоха допустимите по правилник резервни състезатели. Въпреки надмощието на гостите до края на мача нов гол не падна и двубоя завърши с класическа победа на „Тошев“ (Правенци), които са и лидери в групата.
В друга съботна среща „Близнаци 2022“ (Близнаци) също постигна класическа победа при гостуването си на „Звезда“ (Студеница). Първото полувреме завърши без отбелязани голове, въпреки по-добрата игра на гостите. За нарушение в наказателното поле на гостите и тук беше отсъдена дузпа в полза на „Звезда“ (Студеница) пропусната от състезател на домакините. Трябва да дадем заслужената заслуга и на вратаря на гостите Недредин Дасай, който въпреки напредналата си възраст спаси шутираната топка. Пропускът от бялата точка съкруши футболистите на „Звезда“ (Студеница), които през втората част допуснаха три гола във вратата си – реализирани от Едвин Исмаил, Мерт Мехмед и Месуд Заид. Победата запази второто място в класирането за тима на „Близнаци 2022“ с равни точки с лидера „Тошев“ (Правинци).
В Царев брод поради наказание – лишаване от домакинство за една среща тима на „Спортист“ (Троица) взе лека победа над „Балкан“ (Средня). Двата гола паднаха – по един в двете полувремена реализирани от Стоян Георгиев и Христо Христов.