дом Спорт „Тошев“ (Правенци) превзе върха на южната група

„Тошев“ (Правенци) превзе върха на южната група

0

„Ботев“ (Каменяк) безпощаден към болярите от Велики Преслав
Резултатите от предпоследният кръг от есенният дял от футболното първенство в Южна областна група „Шумен“ направиха тима на „Тошев“ (Правенци) лидер в групата. В пряк двубой с досегашният първенец едноименният тим на село Близнаци те надделяха с категоричното 3:1. Още в първата част на доста интересният двубой домакините от село Правенци взеха солидна преднина от два гола реализирани от Мустафа Решат и Ерсин Кемал. Нов гол на Алпер Хамдиев през втората част сложи край на спора в мача. В края на двубоя гостите от село Близнаци вкараха гола на честа реализиран от Мехмед Юсеин.
В село Каменяк местните футболисти на „Ботев“ бяха безпощадни към болярите от старопрестолната столица. Резултат 10:0 не се среща често във футболните двубои. Ако броим и многобройните греди и не една и две критични игрови положения спасени по невероятен начин от вратаря Светослав Митов от Велики Преслав – то резултата щеше да бъде още по-голям в полза на отбора домакин. Въпреки първоначалният натиск на нападателите на „Ботев“ (Каменяк) гол и така не падаше благодарение на самоотвержената игра на Светослав Митов. Стража на гостите се намесваше решаващо, пък и гредите на пазената му врата му помагаха топката да не навести по-рано мрежата. Все пак в 25-та минута Росен Стефанов от рамката на наказателното поле вкара за 1:0. Няколко минути след това отново Росен Стефанов удвои преднината на „Ботев“ (Каменяк). Второто полувреме започна вихрено за домакините. Юнал Ибрям се възползва от бъркотията в наказателното поле на гостите и направи резултата класически – 3:0. Айхан Нурхан с топовен изстрел от 35 метра покачи на 4:0. Няколко минути след това отново Росен Стефанов реализира хеттрик в мача. Айхан Нурхан отново от далечно разстояние превзе вратата на „Велики Преслав“ за 6:0. В рамките на десетина минути Алекс Русев вкара два гола след като на два пъти преодоля защитата пред вратата на гостите. Влезлият като резерва Росен Симеонов (Чичото) също се разписа за 9:0. Крайното 10:0 оформи Айхан Нурхан отново с далечен топовен изстрел минути преди края на мача.
В останалите двубои от кръга резултатите също са доста интересни: „Спортист“ (Троица) спечели трудно гостуването на новака „Звезда“ (Студеница). Резултата за гостите през първото полувреме откри Антон Петков след асистенция на Стоян Георгиев. През втората част домакините изравниха с гола на Мустафа Ирфан, а няколко минути след това Александър Иванов от гостите получи втори жълт картон и напусна игралното поле. Минута преди последният съдийски сигнал Мирослав Пенев превзе вратата на домакините за 1:2 след асистенция на Свилен Мариянски.
„Герой“ (Зайчино ореше) спечели у дома от „Червена звезда“ (Дренци) и като, че ли ще се намеси в битката за първите две места в групата. Победи като гости постигнаха „Кочово“ (Кочово) срещу „Заря“ (Звегор) и „Устрем“ (Трем) срещу „Балкан“ (Средня).