дом Спорт „Тошев“ (Правенци) и „Близнаци 2020“ в битка за лидерството в Южната група

„Тошев“ (Правенци) и „Близнаци 2020“ в битка за лидерството в Южната група

0

Шестнадесетият кръг от футболното първенство в Южна областна група „Шумен“ премина с поредните победи на водачите в групата „Тошев “(Правенци) и „Близнаци 2022“ (Близнаци). В Правенци лидера „Тошев“ се наложи с 2:0 над „Герой“ (Зайчино ореше) с попадения реализирани през първата част на мача. В Близнаци едноименният тим също категорично надделя с 3:1 над „Спортист“ (Троица). Още в началото Юсуф Закир с глава превзе вратата на Петър Петров след центриране от ъглов удар. В 40-та минута Салим Кощата възстанови равенството. Две минути след това Юсуф Закир за втори път прати топката в мрежата на „Спортист“ (Троица). Втората част отново започна вихрено за домакините. В 48-та минута Едвин Исмаил с плътен удар за трети път прати топката във вратата на гостите.
В село Средня гостите от „Ботев“ (Каменяк) взеха ценна победа с головете на Хамза Руфи и Росен Стефанов реализирани през второто полувреме.
„Заря“ (Звегор) и „Звезда“ (Студеница) не излъчиха победител – 1:1 след равностойна игра и в двете части на двубоя. Двата гола паднаха през второто полувреме.
В Кочово едноименният тим и гостите от старопрестолната столица също завършиха наравно 1:1. Тук головете паднаха през първата част. През втората част многото пропуски на нападателите остави резултата непроменен.
В село Трем местният тим „Устрем“ вкара два гола във вратата на „Червена звезда“ (Дренци) през първото полувреме. Отпускане в редиците на домакините през второто полувреме доведе до изравняване на резултата 2:2.