дом Спорт Тимът на „Мълния” (Климент) е недостижим на върха в Северната група

Тимът на „Мълния” (Климент) е недостижим на върха в Северната група

0
„Мълния” (Климент) (оранжеви фланелки) - „Космос” (Браничево) (зелено-бели екипи) Снимка: Салим Салих

Срещите от ХVIII кръг на футболното първенство в Северна „А” Регионална група се изиграха в събота.
Лидерът в групата „Мълния” (Климент) постигна много изразителна победа у дома над „земляците” от „Космос” (Браничево) и на практика е недостижим на върха. Четири от головете паднаха през първата част на двубоя. Имената си на голмайстори записаха Меджнун Наим – 2, Расим Нурханов и Илкер Неджати. През второто полувреме нови три гола вкараха Меджнун Наим, Илкер Неджати и Едис Уруч и направиха победата на домакините убедителна. Гостите от Браничево успяха да вкарат „гола на честа” за крайното 7:1.
„Устрем” (Пет могили) също постигна изразителна победа като гост на „Войвода” (Капитан Петко). Още в началото те поведоха в резултата с гол на Ергюнай Юсуф. Нови два гола на Сонер Насъф доведоха до класическа преднина за гостите на полувремето. „Войвода” върна един гол, но играта им не вървеше, въпреки домашната обстановка. През втората част нов гол на Сонер Насъф сложи край на спора на футболния терен – 1:4. Победата на чужд терен прави засега отборът на „Устрем” участник във финалите за определяне на първенците на Шуменска област, но теоретични шансове за това имат още тимовете на „Лудогорец 2017” (Каолиново) и „Космос” (Браничево).
Малко изненадващо „Борци” победи у дома съседите „Дъбрава” (Осеновец). Два гола влязоха във вратата на Осеновец още през първото полувреме. През втората част гостите успяха да върнат само едно попадение. Те имаха големи претенции към съдийската бригада от Шумен, ръководила срещата. Според ръководителите на „Дъбрава” реферите от Шумен не са дали равни шансове за игра на двата отбора.
„Победа 2016” (Пристое) постигна поредна победа у дома над добре представящия се през пролетният дял от първенството тим на „Вихър 1969” (Боян). Ерай Мехмед вкара за 1:0 в средата на първото полувреме. През втората част гол Мехмед Рафи зарадва верните футболни фенове от с. Пристое. Гостите от с. Боян успяха да върнат едно попадение, но за повече не остана време. В края на мача футболист на домакините получи директен червен картон за ритане без топка в игрова ситуация.
Отборите на Черноглавци и Каолиново прибавиха нови 3 точки след служебните победи над Ясенково и Габрица.