дом Спорт Тимът на „Енев“ (Дибич) продължава поредната си серия

Тимът на „Енев“ (Дибич) продължава поредната си серия

0
Отборите на „Устрем“ (Трем) – „Олимпия“ (Шумен) Снимка: Салим Салих

В деня на Независимостта се изиграха футболните срещи от поредния четвърти кръг на Южна „А“ Регионална група Шумен. Лидерът в групата „Енев“ (Дибич) гостува „Балкан“ (Средня) и постигна доста трудна победа с 2:0. Головете на победата паднаха през втората част на мача. Отборът на „Балкан“ се представя добре от началото на първенството. След двете поредни победи на старта последваха две загуби от Върбица и Дибич, които са водещи футболни клубове в областта. Трета поредна победа постигна тима на „Хитрино“ срещу новака в групата „Ботев“ (Каменяк). Гостите удържаха на напъна на домакините през първата част допускайки само един гол във вратата си, но през се огънаха, а това даде възможност нападателите на „Хитрино“ да реализират още 6 попадения. Трета поредна победа има вече и тима на „Герой“ (Зайчино ореше) побеждавайки у дома „Локомотив“ (Каспичан) с изразителното 6:1. Четири от попаденията във вратата на каспичанци паднаха още в първата част на мача. Първа победа за новото първенство постигнаха футболистите на „Велики Преслав“ срещу „Ендже“ (Царев брод). Голът за победата падна още в началото на мача, който „болярите“ от старопрестолната столица удържаха до края на мача. Две срещи не излъчиха победител. В Градище нападателите на местният тим „Балкан 1965“ и гостите „Заря 1962“ (Звегор) реализираха по един гол в противниковата врата за крайното 1:1. В Трем гостите „Олимпия“ (Шумен) още в 25-та минута поведоха в резултата с гола на Габриел Загоров. В началото на втората част гостите вкараха нов гол във вратата на Ахмед Осман. Негов автор стана Кристиян Славов. В 75-та минута Месут Закир намали за 1:2 и даде криле на съотборниците си за нови атаки към вратата на Стилиян Колев. В последните минути на двубоя Хюнер Тепих от близко разстояние възстанови равенството на футболния терен.
„Върбица“ спечели служебно от „Смядово“ след като гостите не се явиха за мача. „Чавдар 1926“ (кв.“Дивдядово“) в този кръг почиваше и не прибави нищо към актива си.