дом Спорт Шуменският „Волов“ с поредна загуба на контролите

Шуменският „Волов“ с поредна загуба на контролите

0
Снимка: Салим Салих

Футболистите на „Волов“ (Шумен) загубиха с 4:1 от „Черно море“ U19 (Варна) в приятелска среща, играна в Суворово. Началото на контролата не предвещаваше подобен развой. Шуменци заиграха мобилизирано още с първия съдийски сигнал на Димитър Михайлов от Варна. Те владееха повече топката и осъществиха няколко опасни влизания към вратата на „Черно море“ U19. В 25-а минута след центриране от пряк свободен удар, Живко Парашкевов от рамките на наказателното поле с глава надскочи защитата на варненци и заби топката в мрежата – 0:1. Няколко минути след това за нарушение срещу Милен Николов в наказателното поле на шуменци беше отсъдена дузпа, която Николай Трифонов реализира и възстанови равенството на футболния терен. Шуменци продължиха с добрата си игра. При поредните атаки пропуски пред варненската врата направиха младите възпитаници – Алекс Наков, Божидар Пенчев, Иван Цонев и Боян Димов. Въпреки, че „Волов“ имаше игрови превес до почивката, гол беше отбелязан още веднъж във вратата на Стефан Петков. След центриране от ъглов удар Симеон Николов с глава обърна мача в полза на „Черно море“ U19 – 2:1.
През втората част младите „моряци“ владееха инициативата и с по-добрата си игра съвсем заслужено реализираха още два гола във вратата на шуменци. Най-напред Теодор Тотев оползотвори пълноценно след асистенция на Иван Томов за 3:1. В края на контролата Марин Петков пък се разписа с глава за крайното 4:1.
Следващата контрола на „Волов“ ще е на 12 февруари, събота с „Дунав“ U19 (Русе).