дом Спорт Шуменци спечелиха отборно турнира по спортен риболов за хора със слухови увреждания

0

Седем отбора от Търговище, Горна Оряховица, Русе, Добрич, Варна, Бургас и Шумен се включиха в Държавния турнир по спортен риболов за хора със слухови увреждания, който се проведе на шуменското езеро. Това съобщиха от пресцентъра на Община Шумен – съорганизатор на състезанието заедно със Спортен клуб на глухите в Шумен. 33-ма участници – 25 мъже и 8 жени, се състезаваха в две дисциплини – улов на плувка и улов на фидер.
Първите три места при жените в дисциплината улов на плувка заеха представителки на Горна Оряховица – Теодора Трифонова, Дочка Русинова и Бранимира Балтаджиева.
В дисциплината улов на плувка при мъжете първи е Светослав Ангелов (Варна), втори е Ивайло Иванов (Шумен), а трети е Иван Иванов (Русе).
Класирането при мъжете в дисциплината улов на фидер е Симеон Бранимиров (Шумен), Пламен Пъчев (Русе) и Мехмед Мехмедов (Варна).
В отборно класиране първи са състезателите от Шумен. На второ място остана отборът на Варна, а на трето – тимът от Русе.
Даниел Даулов, ст. експерт от Община Шумен, връчи наградите на участниците в турнира – медали за индивидуалните победители и купи на призьорите в отборното класиране.