дом Спорт „Шумен“ надви „Левски“ със 76:61

„Шумен“ надви „Левски“ със 76:61

0

„Шумен“ записа 6-та победа в Sesame НБЛ и втора поредна, след успех със 76:61 над „Левски“ като домакин в мач от 17-и кръг на шампионата. След днешния успех тимът от „Шумен“ се върна на 8-ма позиция таблицата с класирането, изпреварвайки днешния съперник, „Ямбол“ и „Миньор 2015“. „Шумен“ е с показатели от 6 победи и 11 загуби до момента, а „Левски“ е с 5 победи и 12 загуби.
Срещата започна отлично за „Шумен“. Нашият тим играеше отлично в защита, не позволяваше на „Левски“ да стига до лесни стрелби, като единственото Зейн Ноулс тормозеше шуменската отбрана в първите минути. Нашият тим обаче започна да пази по-добре и подкошието. В същото време нападението ни работеше на бързи обороти, благодарение на Брайън Камерън, Джъстин Кохайда и Никола Николов. Гостите отбелязаха само 6 точки в първата четвърт, а шуменци записаха 20.
Както сме свикнали обаче последва спад в играта на нашият тим през втората четвърт. „Левски“ пък намери ритъма си в нападение и започна да наказва всяка грешка на домакините. Красимир Петков, Марио Боянов и неостаряващия Асен Великов бележеха за сините на бързи атаки или зад линията за три точки. Камерън се опитваше да задържи аванса на „Шумен“ в двуцифрени измерения, но Лъчезар Димитров също показа точен мерник и освен, че настигнаха щуменци в резултата, „сините“ имаха силите да си осигурят и точка аванс преди почивката – 34:35.
Второто полувреме започна с размяна на кошове. Димитър Маринчешки бе на два пъти точен за „Левски“, а за „Шумен“ Ролинс и Николов отбелязаха от средна дистанция. Размяната продължи до средата на третата четвърт, когато „Шумен“ отново започна да играе доста по-добре в защита. До края на частта Дейвид Ролинс и Брайън Камерън се нагърбиха със задачата до осигурят стабилен аванс за нашия тим и успяха да затворят частта с 9 точки аванс – 59:50, въпреки усилията на Красимир Петков и Асен Великов да задържат Левски по-близо.
Последната четвърт започна с нова тройка на Ролинс, който очевидно бе настроил мерника за този двубой. Последва нов кош на Ролинс, този път и с точен наказателен и „Шумен“ си осигури спокойствие с преднина от 15 точки. Но „Левски“ е име в българския спорт и неговите играчи никога не спират да се борят за победата. Зейн Ноулс реши да покаже класата си в подкошието и огромна част от точките за „сините“ дойдоха именно чрез него. Защитата на „Левски“ също бе добра и тройка на Мартин Георгиев свали разликата до 10 точки при оставащи 3 минути до края. „Шумен“ реагира, нашият тим хвърли всички усилия в защита, това сякаш прекърши Левски. До края Камерън от тройката и Грудов на бърза атака оформиха крайното 76:61.
Още тази събота – 20 януари, „Шумен“ ще изиграе 18-ия си мач в Sesame НБЛ. Нашият тим гостува на преобразения „Черно море Тича“ във Варна. Срещата е с начален час 18.00 часа и ще се играе в зала „Христо Борисов“.