дом Спорт „Шумен 61“ разгроми НСА с 20 точки разлика

„Шумен 61“ разгроми НСА с 20 точки разлика

0

Мъжкият хандбален отбор на „Шумен 61” разгроми НСА с 42:22 (20:9) в първия си мач от втория полусезон в елита. Двубоят бе от 10-ия кръг на първенството, а миналата седмица шампионите надиграха у дома и „Фрегата” в отложена среща, съобщиха от спортния клуб в Шумен.
И двете полувремена преминаха под категоричната диктовка на домакините, които са превърнали „Арена Шумен” в непревземаема крепост. Още до средата на първите 30 минути домакините взеха солиден аванс и в 15-ата минута на таблото вече бе изписан резултат 10:4.
Головата сметка на „Шумен 61” откри в третата минута крилото Александър Димитров, който до средата на първата част се развихри и разнищи мрежата на гостите с още 6 попадения. За седмия си гол прехвърли ефектно вратаря, а треньорът Никола Карастоянов го извади от игра, тъй като дотогава свърши много добра работа. До почивката хубави голове най-вече с постепенна атака записаха още Теодор Димитров, който заби 5 гола, Енгинджан Сали, Вилиян Негованов, Бранимир Балчев и Тансер Юсню.
При подобно развитие на резултата очаквано бе тонусът в играта на гостите да спадне. Така и стана през втората част, когато за 15 минути игра НСА записа само 1 гол срещу 12 на шампионите. Вървеше играта на домакините в тия минути – както и през първата част видяхме добре организирани постепенни нападения, имаше и няколко контри след откраднати умело топки в защита, видяхме хитри извеждащи пасове от дълбочина и резултатът логично набъбваше постепенно. Трябва да отлежим още, че в целия мач отбраната на домакините бе стабилна и вратарите Емилиян Стефанов, Хасан Хасанов и Иван Кисьов. също допринесоха за допуснатите малък брой голове. Шуменци използваха момента и когато гостите бяха в намален състав и играеха без вратар, Димитър Грозев и Балчев оплетоха кълбото в мрежата отдалеч съответно за 25:10 и 26:10. До края на мача треньорският тандем пусна всички от резервната скамейка, разписаха се още Николай Николов, Йордан Михайлов, Емилиян Цанков и Кадир Мехмедов.
Следващата събота, на 27 януари, шампионите домакинстват на „Левски”. Двата отбора размениха домакинствата си, тъй като отборът на гостите имаше опасения дали ще може да отопли залата си през януари.
„Шумен 61”: Ем. Стефанов, В. Негованов – 4, Енг. Сали – 5, Ал. Димитров – 8, Т. Юсню – 6, Бр. Балчев – 3, Т. Димитров – 6 (Х. Хасанов, Ив. Кисьов, Н. Николов – 1, Д. Грозев – 4, Й. Михайлов – 1, Ем. Цанков – 3, К. Мехмедов – 1, В. Каников).
„Поставих задача на състезателите – и тя бе свъзразана с това да допуснем ограничен брой голове. Успяха да я изпълнят. Именно поради тази причина дълго време играхме с по-опитните. Харесаха ми нагласата и настроението за игра. Както и това, че младите се разадоха. Видяхме върху какво предстои да работим. Вече очакваме по-трудните мачове”, коментира след мача старши треньорът на шампионите Никола Карастоянов.
Той допълни, че завърналият се в игра Тансер Юсню е близо до оптималната си форма и съвсем скоро ще е в топкондиция.

предишна статияХандбалният „Шумен 61“ приема НСА на старта на пролетния полусезон