дом Спорт „Шумен 61” на полуфинал за Купата на България след победа в Габрово

„Шумен 61” на полуфинал за Купата на България след победа в Габрово

0

Носителите на Купата на България по хандбал за миналия сезон – „Шумен 61”, се класираха за полуфиналите в настоящото издание на надпреварата. В Габрово момчетата на треньора Чавдар Чернев победиха домакините от „Чардафон” с 26:24 (16:9) и са на полуфинал с „Осъм” (Ловеч), съобщиха от клуба.
Крайният резултат на двубоя в Габрово заблуждава, тъй като почти през целия мач гостите доминираха – и като игра, и като резултат. Ако не бяха добрите прояви на стража на габровци – Пламен Иванов, резултатът в тяхна полза щеше да набъбне доста повече.
Играчите на „Шумен” изковаха победата си още до почивката, когато регистрираха най-доброто си полувреме от началото на сезона. Головата серия започна с попадение на Миро Симеонов от 7 метра. С добре организирана защита хандбалистите на „Шумен 61” затрудняваха максимално атаката на габровци, които стреляха недобре подготвени и това даваше шанс на вратаря Ивайло Костов да демонстрира рефлекс – само през първото полувреме той направи 11 спасявания.
В нападение гостите заложиха на постепенната атака, която майсторски ускоряваха в крайната фаза за наслада на публиката, за да стигнат до попаденията на Теодор Добрев, Бранимир Балчев, капитана Йордан Михайлов, Александър Димитров, Митко Пламенов. До почивката домакините имаха в актива си само 9 гола, повечето от които от 7-метрови наказателни удари.
След почивката головата серия за гостите откри капитанът Михайлов, който ефектно прехвърли Пламен Иванов за 17:10. В средата на полувремето домакините почти стопиха аванса на гостите и малко не им достигна да направят инфарктни заключителните минути. Това стана, след като четата на Христо Йорданов реализира 4 безответни гола – от 16:22 до 20:22.
В тези минути шуменци пропуснаха няколко поредни атаки, а вратарят Пламен Иванов записа няколко спасявания, отрази и 7-метрово хвърляне. Капитанът Йордан Михайлов успокои гостите с гол за 20:23, а минути по-късно Александър Димитров прехвърли красиво вратаря за 21:25 и на практика сложи точка на спора в мача.
За домакините най-резултатен бе Росен Колев със 7 гола.
„Шумен 61”: Ив. Костов, Й. Михайлов – 5, Бр. Балчев – 5, Т. Добрев – 5, Д. Пламенов – 2, Ал. Димитров – 2, Н. Николов (А. Ангелов, М. Симеонов – 1, Д. Грозев – 3, Е. Сали – 2, Т. Димитров, А. Жечев, Ст. Ефтимов – 1).
„Мачът с „Чардафон” беше от огромно значение за нас – както като резултат, за да продължим напред в турнира за Купата на България, така и за да покажем, че можем да играем и продължаваме да бъдем фактор. Това и показахме, особено през първите 30 минути”, коментира след двубоя развълнуваният треньор на „Шумен 61” Чавдар Чернев. Той поздрави всички състезатели и изрази задоволство от сърцатата им игра.
„Такова първо полувреме от началото на годината не сме правили. С настроение за игра, с взаимодействия, с усмивки на лицата … . На почивката си пожелахме да не губим този тонус, да продължим със същата агресия. И да успеем да увеличим разликата. За съжаление се случи точно обратното. Второто полувреме излязохме, не за да прекършим тотално съперника, а за да задържим резултата. Това ни изигра лоша шега. И като прибавим факта, че започна да се натрупва умора след 45-ата минута, логичното се случи. Авансът ни се стопи, а това помогна на съперника да се мобилизира – даде импулс за игра на „Чардафон”. Видяха надежда, че могат да се върнат в мача, но за наше щастие не им стигнаха силите и успяхме да удържим техния финален щурм”, каза още Чернев.
В неделя, 19 декември, шампионът „Шумен 61” домакинства на „Левски” в зала „Арена Шумен”.
„Въпреки че сме фаворит в мача, се надявам да подходим крайно мобилизирано, да затворим годината с успех и след това да се подготвяме спокойно за втория полусезон”, обобщи наставникът на хандбалния шампион на България.
В ¼-финален сблъсък при жените дамската гарнитура на „Шумен 98” загуби нещастно, само с 1 гол разлика, от ХК „Бъки” – 28:29 (14:14).

предишна статия„Енев” (Дибич) победи като гост „Смядово” в дербито на съседите
Следваща статияНаградиха най-добрите на детския турнир по ускорен шах „Шахматна зима“