дом Спорт „Шумен 61“ изгуби дербито с „Локомотив“ (Горна Оряховица)

„Шумен 61“ изгуби дербито с „Локомотив“ (Горна Оряховица)

0
Снимка: ХК "Шумен 61"

Шампионът „Шумен 61“ претърпя домакинска загуба от „Локомотив“ (Горна Оряховица) с 22:24 (11:13) в дербито от 10-ия кръг в мъжкия хандбален елит.
Двубоят в „Арена Шумен“ очаквано бе изпълнен с много заряд и напрежение, имаше догонване и обрати в резултата и в двете полувремена. Двата най-добри отбора в България изнесоха здрав сблъсък, като чест им прави, че запазиха спортсменския дух от началото докрая.
Още първите минути загатнаха за интригата. Гостите поведоха с 1:0, после с 2:1, а шампионите изравниха с попадения на Теодор Добрев и Балчев от дузпа. Последваха 4 гола на Димитър Грозев, който вкара след светкавични контри и успешни намеси на вратаря Ивайло Костов. Домакините имаха аванс и при 6:3, после при 9:5, но започнаха да пропускат в атака, което даде шанс на „Локо“ да изравни при 9:9 и да се оттегли на почивката с два гола аванс – 13:11.
Шампионите изпуснаха своя шанс да вземат мача и в първите минути на второто полувреме. Тогава вкараха 5 безответни попадения с голове на Миро Симеонов от 7 метра Юсню, Балчев и два на Александър Димитров. И когато трябваше още малко, за да увеличат аванса след 16:13, като че ли и психиката им изигра лоша шега. Допуснаха изравняване и обрат.

Снимка: ХК „Шумен 61“

Приятна изненада за публиката бяха приготвили домакините от „Шумен 61“. Преди началото на мача и на полувремето чрез томбола бяха раздадени стилни клубни сувенири. Щастливците, които ги спечелиха, си тръгнаха с бутикови подаръци – фланелки, чаши, ключодържатели и календари.
„Направихме много грешки в нападение. Играхме доста сковано в постепенното нападение и това бе най-големият ни проблем“, коментира след мача старши треньорът на „Шумен 61“ Никола Карастоянов. Според него лош късмет на отбора са изиграли и пропуснатите 3 дузпи, и нереализираните контри. „В мач с такъв близък резултат това натежава“, каза още Карастоянов. Той изрази задоволство от  играта на своите хандбалисти в защита.  Но не спести критиката си към играчите в нападение: „Нямахме никаква идея в нападение! Нямахме нужната мотивация и хъс да играем и да вкараме по-лесните голове. Това ни изигра лоша шега и изгубихме. Явно и физически сме зле подготвени – на няколко пъти възлови играчи се затрудняваха с дишането и се налагаше да ги сменям“, обобщи наставникът на шуменци. Карастоянов уточни, че мачовете от финалната четворка на турнира за Купата на България са изтеглени на 18 и 19 март. Двубоите ще се проведат в „Арена Шумен“.

предишна статияАПИ: Близо 130 снегорина почистват пътищата, шофирайте внимателно