дом Спорт „Шумен 61” громи „Левски”, чака мачовете за купата

„Шумен 61” громи „Левски”, чака мачовете за купата

0
Снимка: ХК "Шумен 61"

„Шумен 61” разгроми катастрофално „Левски” с 46:21 (20:9) в мач от последния кръг на редовния сезон в елитната хандбална група при мъжете. Това бе и най-резултатният двубой на шампионите този сезон, които завършват първи и в полуфиналния плейоф срещат четвъртия „Осъм”. В другата двойка съперници са варненският „Спартак” и „Локомотив” (ГО). Играе се до две победи, съобщиха от пресслужбата на Хандбален клуб „Шумен 61“.
В зала „Арена Шумен” домакините зарадваха привържениците си с динамичен и резултатен хандбал и за първи път от началото на сезона вкараха 46 гола. Още началните минути на срещата показаха, че гостите няма да съумеят да завържат интрига. Разликата в класите на двата тима бе огромна, въпреки че и през първата, и през втората част шампионите играха в нетрадиционен състав. Юсню заби първите два гола в мача след постепенна атака на домакините и бърза контра, а с попадения на Грозев, Савов, Сали, Ефтимов и Каников авансът на домакините започна бързо да расте. Мехмедов наниза две поредни дузпи и двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 20:9.
През втората част надмощието на шампионите бе смазващо. Видяхме и хубави постепенни нападения, и бързи контри, завършени с отлични стрелби. Домакините се постараха да търсят и някои по-атрактивни и зрелищни отигравания в крайната фаза на атаката, а защитата им бе желязна. Сред реализаторите се записаха още Александър Димитров и Негованов.
На вратата до почивката хубави спасявания направи Ивайло Костов, който през втората част бе заменен от Хасан Хасанов. Той също парира няколко удара, отрази и две дузпи. Направи впечатление, че доста голове домакините нанизаха след светкавично изпълнение на център при получен гол и забиваха в мрежата на „Левски” още преди гостите да организират защитата си. Ако имаше още 2 – 3 минути игрово време, на таблото щяха да светнат 50 гола в актива на „Шумен 61”.
Преди полуфиналните плейофи в шампионата ще се изиграе финалният турнир за купата на България. Мачовете са на 18 и 19 март в „Арена Шумен”. Съперници на полуфинала са „Шумен 61” и „Спартак”, а в другия полуфинал се срещат „Локомотив” (ГО) и „Пирин” (Гоце Делчев).
„Шумен 61”: Костов, Грозев – 13, Юсню – 5, Ефтимов – 2, Сали – 10, Каников – 6, Савов – 2 (Хасанов, Ал. Димитров – 2, Мехмедов – 3, Негованов – 3).
„Дадохме шанс за изява на състезателите, които имат записани по-малко игрови минути на терена. И в крайна сметка те изпълниха треньорските указания, макар и срещу съперник, който не е от нашата класа. В началото на първото полувреме имаше момент, в който бе необходимо време, за да набъбне резултатът. Момчетата бяха концентрирани и в защита се получиха много добри отигравания. Завършихме първи в класирането в навечерието на двубоите от плейофите”, коментира Костадин Семерджиев, пом.-треньор на шампиона „Шумен 61”, който води отбора в този мач.
Семерджиев каза още, че предстоят две седмици, по време на които шуменци ще проведат пълноценна подготовка за финалната четворка от турнира за Купата на България.
„Ще се хвърлим за победа – ние сме домакини на турнира и един от фаворитите за спечелването му. Остава единствено да се раздадем на 100 процента и да докажем на игрището, че заслужаваме трофея. Ще разчитаме на мощна подкрепа от страна на феновете на шампиона, които винаги са били до нас”, заключи Семерджиев.