дом Спорт „Шумен 2007“ победи лидера „Чавдар“

„Шумен 2007“ победи лидера „Чавдар“

0

Младите футболисти на „Шумен 2007“ поднесоха голямата изненада на ХIII-тия кръг на Централна областна група „Шумен“. Възпитаниците на треньора Тодор Янков победиха лидера „Чавдар“ (Дивдядово), който от началото на първенството бяха загубили само един двубой. Хубавото слънчево и приятно за началото на април време предразположи спортистите да покажат футболни умения. Домакините от кв. „Дивдядово“ в 15-та минута се възползваха от суматохата на младите шуменци в защита и поведоха в резултата. Пет минути преди края на първото полувреме „Шумен 2007“ изравни след плътният удар на Найден Георгиев и асистенцията на Хаджи. След почивката отново динамичната игра на двата отбора на футболния терен зарадва многобройната публика. В 70-та минута централният нападател на „Шумен 2007“ Найден Георгиев вкара нов гол във вратата на „Чавдар“ (Дивдядово). Попадението вдигна на щурм домакините, но пропуските на нападателите им остави резултата непроменен в края на двубоя – 1:2. Въпреки загубата у дома „Чавдар“ (Дивдядово) запазва лидерството в групата с натрупаните 28 точки.
„Златен век 2020“ (Велики Преслав) победи като гост „Ендже“ (Царев брод). Голът реализира Йордан Николов още в първата част на мача. Младите футболисти от старопрестолната столица задържаха головото си предимство до края на двубоя.
В Нови пазар двубоят с „Енев“ (Дибич) завърши миролюбиво – 0:0. Двата отбора могат да съжаляват за многото пропуски на нападателите си пред двете врати. Подялбата на точките запази двата отбора на второто и трето място във временното класиране.
В Каспичан поради лишаване от домакинство на „Волов“ (Шумен) в мача с „Локомотив“ (Каспичан) също не излъчи победител. Каспичанци поведоха в резултата през първото полувреме, но мобилизация на шуменци през втората част позволи изравняване на резултата. В края на двубоя футболистите на „Волов“ (Шумен) пропиляха няколкото изгодни за гол ситуации пред вратата на символичните гости. Крайното 1:1 е закономерното от показаното на футболния терен.
Отборът на „Смядово“ в този кръг почиваше.