дом Спорт Седемнадесета поредна победа за „Мълния” (Климент)

Седемнадесета поредна победа за „Мълния” (Климент)

0
„Вихър 1969” (Боян) (зелени екипи) - „Мълния” (Климент) (оранжеви екипи). Снимка: Салим Салих

Срещите от поредния ХVII кръг на футболното първенство в Северна „А” Регионална група „Шумен” се играха днес. Лидерът „Мълния” (Климент) гостува на „Вихър 1969” (Боян) и постигна седемнадесета поредна победа.
Двубоя започна вихрено. Още в 3-та мин. Меджнун Наим с плътен удар превзе вратата на Ерсин Шабанов – 0:1. След още 4 минути Мартин Венков удвои преднината на гостите. В 15-та мин. домакините намалиха с гол на Алпер Хамдиев и върнаха интригата. Няколко минути по-късно обаче Расим Нурханов надбяга защитата на „Вихър 1969” и заби топката в мрежата за 1:3. В 30-та мин. И Желязко Ганчев от гостите записа името си сред голмайсторите в мача, след като беше изведен в наказателното поле на домакините и с плътен удар заби неспасяемо топката във вратата им – 1:4. Пет минути след това за нарушение в наказателното поле на гостите беше отсъдена дузпа, реализирана от Алпер Хамдиев. Минута преди края на първото полувреме Борис Марков също простреля вратата на „Вихър 1968” за 2:5, резултат при който двата отбора се прибраха на почивка.
През втората част тимът на домакините се мобилизира. Младите футболисти удържаха непрестанните атаки на нападателите на „Мълния”. На вратата в тази втора част добре пази Ерсин Шабанов, който спаси няколко силни удара. Напред Алпер Хамдиев беше забит в защитата на гостите, на която непрестанно създаваше проблеми. Мерт Гюлер, Ерсин Мустафа, Сали Аляйдин, Валентин Кирилов и Ерсин Джемал заиграха по-добре и допуснаха само още 1 гол във вратата си. Той беше реализиран от Емран Закир от пряк свободен удар от близо 30 метра в последните минути на мача за крайното 2:6.
В с. Пет могили мачът с Борци продължи само 5 минути. Гостите започнаха двубоя само със 7 футболисти. При резултат 1:0 един от гостите се контузи и не можа да продължи. Съдийската бригада от Шумен прекрати мача защото официална футболна среща с по-малко от 7 състезатели не може да се играе. По наредба следва служебна победа за домакините с 4:0.
„Дъбрава” (Осеновец) се добра до победата над „Победа 2016” (Пристое) след 2 гола, реализирани през втората част на двубоя. С гол на Ерай Метинов гостите поведоха, но през вторите 45 минути играха по-слабо и бяха надиграни от домакините.
„Лудогорец 2017” (Каолиново) надделя над гостуващия тим на „Войвода” (Капитан Петко) с голове на Месут Шукрю – 4, Сейхан Севгин и Тургай Мехмед.
В Браничево местният „Космос” победи „Зенит” (Черноглавци) с 5:2. През първото полувреме домакините реализираха 3 гола чрез Феим Мехмед – 2, и Фадли Мехмед, а останалите 2 гола вкараха Айхан Билгин и Сали Илхан.