дом Спорт „Рилски спортист“ сразиха баскетболистите на Шумен със 103:59

„Рилски спортист“ сразиха баскетболистите на Шумен със 103:59

0
Снимка: Shumenbasket.org

Шумен се завърна в елита на българския баскетбол. В „Арена Шумен“ шуменци приеха в мач от първи кръг на сезон 2021/22 носителя на Купата на България и Суперкупата – „Рилски спортист“. Съвсем според очакванията гостите от Самоков показаха изключителната си класа и спечелиха убедително със 103:59.
„Рилски спортист“ започна мача много силно и до средата на първата четвърт водеше с 10 точки. Силната защита на гостите им позволи да завършат частта с 15 точки аванс. През втората четвърт „Шумен“ продължи да изпитва затруднения в стрелбата и логично разликата продължи да расте. „Рилски спортист“ не отпусна защитата и продължи да записва на сметката си чадъри и открадни топки, което доведе до покачване на разликата до 30 точки.
Второто полувреме продължи с отлична защита за гостите, които след поредица от откраднати топки си осигуриха аванс от над 45 точки. В последната четвърт „Шумен“ показа по-смела и по-агресивна игра срещу резервите на „Рилски спортист“, но въпреки това частта завърши с точка повече за самоковци – 18:17, което оформи крайния резултат – 103:59
Запис от срещата можете да гледате в YouTube канала на НБЛ: youtu.be/qyPJ12xlHv0
Още информация и новини за БК Шумен можете да следите на сайта shumenbasket.org, както и на Фейсбук страницата facebook.com/ShumenBasket