дом Спорт „Рилци“ (Добрич) с изразителна победа над „Ботев“ (Нови пазар)

„Рилци“ (Добрич) с изразителна победа над „Ботев“ (Нови пазар)

0
Снимка: ФК "Рилци"

Отборът на „Рилци“ надигра с категоричен резултат 4:0 гостите от Нови пазар. Двубоят от IV-тия кръг на Североизточна Трета лига премина под пълната диктовка на домакините. Още в началото Даниел Димов откри резултата след суматоха в наказателното поле на защитата на гостите. Новопазарци въпреки ранният гол се поокопитиха и запазиха резултата непроменен до края на първата част. Все пак домакините владееха играта и по често атакуваха вратата на Симеон Симеонов.
Второто полувреме започна отново вихрено за „Рилци“. В 55-та минута Младен Димитров порази вратата на новопазарци за 2:0 след изпълнение на ъглов удар и поредно неразбирателство в наказателното поле на защитата. Няколко минути след това капитана Стилиян Цеков с плътен удар извън наказателното поле изненада стража на гостите и направи резултата класически 3:0. В 80-та минута Даниел Димов получи подаване в наказателното поле на новопазарци и от близко разстояние оформи крайното 4:0. Футболистите на „Рилци“ можеха да реализират още попадения във вратата на „Ботев“(Нови пазар) след многото поредни пропуски на нападателите в мача. В класирането „Ботев“ (Нови пазар) е на 11 позиция с една победа и три загуби – 3 точки. В следващия кръг на 14 септември 2024 г. (събота) от 17,00 часа „Ботев“ (Нови пазар) приема у дома третият тим на ПФК “Лудогорец“ 1945 (Разград).
„Ботев“(Нови пазар) игра в следният състав: 12 Симеон Симеонов, 18 Аян Ирфан, 14 Банко Банков, 24 Даниел Костадинов, 5 Христо Димитров, 6 Александър Йовчев, 10 Димитър Димитров (к), 9 Янаки Смирнов, 7 Дмитро Жимчук, 2 Олексий Мажинский, 4 Александър Трендафилов
Резерви: 17 Йордан Миленов, 20 Никола Илиев, 23 Радослав Миков, 15 Мерт Вадет, 11 Митко Митков, 13 Николай Пантев,25 Светослав Павлов.

предишна статияГюнер Тахир: Доган вече може да е в Русия, временно! Имам някаква информация, щом го казвам