дом Спорт „Ракета“ (Тъкач) порази шест пъти вратата на „Устрем“ (Пет могили)

„Ракета“ (Тъкач) порази шест пъти вратата на „Устрем“ (Пет могили)

0

Футболистите на „Ракета“ (Тъкач) победиха с 6:1 гостите от Пет могили в среща от ХIII-тия кръг от първенството в Северна областна група „Шумен“. Двубоят започна динамично с непрестанни атаки и към двете врати. В 15-та минута директно от ъглов удар Ергюнай Юсуф промуши топката във вратата на домакините за 0:1. Негативното развитие на мача вдигна на щурм футболистите на „Ракета“ (Тъкач). Последваха няколко опасни влизания към вратата на Сами Самет, но гол и така не падаше. Все пак в 30-та минута Гюнай Сезгин преодоля няколко защитници на гостите и от рамката на наказателното поле възстанови равенството на терена. Десетина минути след това Бейджан Гюрджанов обърна мача в полза на домакините. В 44-та минута нов гол на Бейджан Гюрджанов зарадва многобройната публика за 3:1.
Бързата игра се запази и през втората част. Гостите от село Пет могили не се примиряваха с негативният резултат и търсиха възможност за неговата промяна чрез Исмаил Мюстеджеб, Ергюнай Юсуфq Гьокан Адем и Алпер Ахмед. Пропуските пред наказателното поле на домакините обаче се отразиха за крайният резултат. За разлика от тях домакините в края на двубоя успяха да реализират още три попадения. Толга Бейти вкара за 4:1 в 75-та минута. Няколко минути след това Бейджан Гюрджанов покачи на 5:1, а минута преди последният съдийски сигнал Гюнай Сезгин оформи крайното 6:1.
Лидерът в групата „Мълния“ (Климент) гостува на „Космос“ (Браничево). Динамичната игра на двата отбора завърши с минимална победа 0:1 за гостуващият тим с гола на капитана им Айдън Салиев реализиран още в първата част на мача.
В село Пристое гостите от „Зенит“ (Черноглавци) взеха ценна победа в битката за второто място в класирането, даващо право за участие на финалите. Напрегнатата игра на двата тима доведе през първата част до отбелязването на по един гол в двете врати. Второто полувреме премина под диктовката на гостите от Черноглавци, които реализираха още три гола за крайното 1:4. Головете за гостите реализираха: Месуд Мехмед, Хабил Мустафа, Мерт Гюляр и Гюнай Хасан. Победата прати тима на „Зенит“ (Черноглавци) на второ място в класирането. Явно битката за участие на финалите ще бъде между „Мълния“ (Климент), „Заря“ (Тодор Икономово) и „Зенит“ (Черноглавци). В Каолиново младият тим на лудогорският град претърпя поредна загуба от гостите от село Борци с класическото 0:3, което ги остави на последното място в класирането.