дом Спорт Продължава победната серия на „Мълния“ (Климент) и „Динамо“ (Вълнари)

Продължава победната серия на „Мълния“ (Климент) и „Динамо“ (Вълнари)

0

Играха се футболните двубои от Х-ти кръг от първенството в Северна „А“ регионална група „Шумен“. Лидерите „Мълния“ (Климент) и „Динамо“ (Вълнари) продължават победната си серия. В Климент младите местни футболисти не дадоха никакъв шанс на гостите от съседното село Браничево и ги победиха с категоричното 6:0. Четири от головете бяха реализирани в първото полувреме, останалите два през второто.
Във Вълнари местният „Динамо“ постигна минимална победа над „Зенит“ (Черноглавци). Още в първата част домакините поведоха в резултата, през втората нови два гола в двете врати оформиха крайното 2:1.
„Дъбрава“ (Осеновец) постигна изразителна победа над тима на село Борци. Срещата се игра на футболния терен в село Черноглавци поради наказание – лишаване от домакинство на „Дъбрава“ (Осеновец) за една среща. Въпреки това обаче „символичните домакини“ доминираха на терена и реализираха по три гола в двете полувремена.
„Устрем“ (Пет могили) също постигна изразителна победа у дома над слабо представящият се тим на „Победа“ (Пристое). Четири от головете за домакините реализира Фатих Фаик, петото бе дело на Йозкан Исмаил.
Дъжд от голове имаше и в двубоя на „Ясен 2007“ (Ясенково) и новака в групата „Заря 2022“ (Тодор Икономово). Още в първата част младите футболисти на Ясенково реализираха четири гола във вратата на гостите и си решиха победата. През второто полувреме нов гол оформи крайното 5:0.
Много голове имаше и в мача в село Боян с гостите от Каолиново. Крайният резултат 7:1 сам по себе си говори за съотношението на силите на футболния терен.

Динамо 2015 (Вълнари) – Зенит (Черноглавци) 2:1

1. Мълния (Климент)                                                      10 8 2 0 41:7 26
2. Динамо 2015 (Вълнари)                                              10 7 3 0 39:9 24
3. Дъбрава (Осеновец)                                                   10 6 2 2 27:11 20
4. Ясен 2007 (Ясенково)                                                  9 5 0 4 24:14 15
5. Устрем 2020 (Пет могили)                                            9 4 2 3 22:16 14
6. Космос (Браничево)                                                   10 4 1 5 26:26 13
7. Зенит (Черноглавци)                                                   9 4 1 4 26:22 13
8. Вихър 1969 (Боян)                                                     10 4 0 6 17:27 12
9. Борци (Борци)                                                             9 3 2 4 13:26 11
10. Заря 2022 (Тодор Икономово)                                   10 3 0 7 17:23 9
11. Победа 2016 (Пристое)                                             10 2 2 6 10:30 8
12. Лудогорец 2017 (Каолиново)                                    10 0 1 9  8:59 1