дом Спорт „Победа“ загуби у дома от „Ясен“

„Победа“ загуби у дома от „Ясен“

0

„Мълния“ (Климент) в директен двубой запази лидерството в групата
Деветнадесетият кръг от футболното първенство в Северна областна група „Шумен“ даде отговор на въпроса които в предишните кръгове все още беше неизвестен.Кой ще е лидера в групата? Директният двубой между първия и втория в класирането даде отговор и на това. Но за този мач малко по долу.
В село Пристое местният тим „Победа“ прие с голямо желание за победа гостите от „Ясен“ (Ясенково), които в последните кръгове се представяха много успешно. Двата тима започнаха двубоя на доста високи обороти. Въпреки непрестанните атаки към двете врати гол падна чак в 30-та минута. Бърза контраатака на гостите от дясно осъществена от Мустафа Бейджанов завърши с подаване в наказателното поле на домакините, където Айгюн Мехмедов само подложи крак за да отклони топката в опразнената вече врата за 0:1. Пет-шест минути след това самостоятелен рейд на Мустафа Бейджанов завърши с нов гол във вратата на Мехмед Рафиев – 0:2. Няколко минути преди края на първото полувреме спречкване между Аляйдин Али от Пристое и Енгинджан Хюсеин от Ясенково в наказателното поле на домакините прерасна в масово сбиване между състезателите на двата отбора. Бързата реакция на главният съдия Емил Георгиев и охраната на мача не позволи отрицателните емоции на футболният терен да опорочат иначе коректният до този момент развой на двубоя. Главните виновници за стълкновението Аляйдин Али от тима на село Пристое и Енгинджан Хюсеин от Ясенково бяха изгонени от игра.
Второто полувреме започна с гол във вратата на „Ясен“ (Ясенково). В 60-та минута от пряк свободен удар от над 30 метра Ефе Руфат изненада вратаря на гостите Юджел Ридван – 1:2. Това като, че ли върна интригата на футболния терен. Пет минути след това обаче гостите отново взеха инициативата и реализираха нов гол на Айгюн Мехмедов след асистенция на Мустафа Бейджанов. В 75-та минута бърза атака на гостите завърши със самостоятелен рейд на Айгюн Мехмедов – 1:4. В последните десет минути паднаха нови три гола – един за домакините реализиран от Ерен Тасин и два за гостите реализирани от Айгюн Мехмедов и Мустафа Бейджанов за крайното 2:6.
В Климент лидерът на групата „Мълния“ прие вторият в класирането „Заря“ (Тодор Икономово) в битка за първото място в групата. С бърза, динамична и много добра игра по целия футболен терен в двете части на двубоя „Мълния“ (Климент) за пореден път доказа, че е един от най-добрите тимове в Шуменска област. През първата част с гол от пряк свободен удар изпълнен от Емран Закир домакините взеха голово предимство. През второто полувреме с нови голове на Расим Нурханов, Сонер Насъф и Мирослав Петров зарадваха многобройните си привърженици. В края на мача гостите се добраха до гола на честа реализиран пет минути преди последният съдийски сигнал на така интересният двубой. Над хиляда любители наблюдаваха мача, който беше перфектно ръководен от главният съдия Венцислав Великов от град Шумен. С победата „Мълния“ (Климент) запази лидерството си в групата, което в оставащите до края на първенството двубои няма как да му бъде отнета.
В останалите двубои прави впечатление голямата победа като гост на „Космос“ (Браничево) в мача в Каолиново – 2:8. Имената си на голмайстори за гостите записаха: Басри Чечи (4), Исмаил Бедри (2), Билгин Чечи и капитана на отбора Фадли Мехмед.
„Зенит“ (Черноглавци) победи у дома с 5:1 гостите от „Устрем“ (Пет могили) след което запази третото място в класирането. Отборите на „Ракета“ (Тъкач) и „Борци“ (Борци) в този кръг почиваха.